Do oferty Castrol dołączył nowy VECTON

16 maja 2024, 12:16

Na rynku dostępny jest już nowy syntetyczny środek smarny do pojazdów ciężarowych VECTON. Jest on następcą oleju VECTON FUEL SAVER.

Nowy środek smarny do ciężarówek

Firma Castrol wprowadziła na rynek nowy produkt z serii środków smarnych do pojazdów ciężarowych VECTON. Jest on zgodny z wymogami specyfikacji Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) z roku 2022. Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E6/E9 to w pełni syntetyczny olej silnikowy, przeznaczony do samochodów ciężarowych oraz do długotrwałego smarowania i ochrony nowoczesnych silników diesla wykorzystywanych w rolnictwie, przemyśle i maszynach stacjonarnych, spełniający wszystkie wymagania i standardy wydajności obowiązujące w UE.

Nowy produkt zastępuje olej VECTON FUEL SAVER 5W-30 E6/E9 z oferty firmy Castrol. Charakteryzuje się on jeszcze lepszymi parametrami, spełniającymi wymogi nowych specyfikacji ACEA E8 i E11. Nowe specyfikacje uwzględniają coraz większą złożoność sprzętu i rosnące wykorzystanie paliw alternatywnych. Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E6/E9 odzwierciedla również postęp, jaki dokonał się w zakresie wydajności środków smarnych, zapewniając lepszą ochronę przed utlenianiem i osadami. Nowy produkt opracowano z uwzględnieniem najnowszych badań Amerykańskiego Instytutu Naftowego (API), które zwiększają globalną synergię pomiędzy API a ACEA.

Jako jeden z czołowych światowych dostawców środków smarnych Castrol uważnie śledzi trendy w branży motoryzacyjnej i nowe rozwiązania spełniające najnowsze specyfikacje branżowe i aprobaty producentów OEM. Na etapie opracowywania nowego produktu, firma Castrol przeprowadziła dwa nowe badania potwierdzające optymalną skuteczność środka smarnego w zakresie redukcji napowietrzania i utleniania.

Olej Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E6/E9 spełnia większą ilość globalnych specyfikacji producentów OEM niż jego poprzednik. Są to m.in. MAN M 3775 / 3677, Volvo VDS-4.5 i Deutz DQC IV-18 LA.

Korzystając z wyszukiwarki olejów Castrol, pracownicy warsztatów mogą znaleźć więcej informacji o nowym produkcie, w tym wszystkie kompatybilne specyfikacje OEM. Firma Castrol zmieniła jednocześnie nazwę oleju Castrol VECTON FUEL SAVER 5W-30 E7 na Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E7.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!