Polska premiera tramwaju Solarisa

16 września 2013, 11:49

Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku będą miejscem premiery najnowszego tramwaju Solarisa – Tramino Jena – pierwszego polskiego tramwaju na rynku niemieckim.

Od 24 do 27 września 2013 roku goście Międzynarodowych Targów Gdańskich będą mogli odwiedzić stoisko B11, gdzie Solaris pokaże najświeższe rozwiązania w zakresie swoich pojazdów szynowych. Nowy tramwaj, który będzie kursował w niemieckim mieście, będzie prezentowany na torach zewnętrznych.

Tramino Jena to pierwsze zagraniczne zamówienie na pojazdy szynowe realizowane przez Solarisa. Podpisany w lipcu 2011 roku kontrakt o łącznej wartości 13,7 mln euro dotyczył dostarczenia 5 całkowicie niskopodłogowych tramwajów dla Jenaer Nahverkehr GmbH.

Całkowicie niskopodłogowy Solaris Tramino Jena jest tramwajem dwukierunkowym o długości 29 metrów. Ten trójczłonowy pojazd przystosowany jest do rozstawu torów o szerokości 1000 mm. Tramwaj wyposażony jest w cztery silniki zasilane prądem zmiennym, chłodzone powietrzem o mocy 90 kW każdy. Posiada on cztery pary drzwi o szerokości 1300 mm. W pojeździe przewidziano 46 miejsc siedzących.

Oprócz pojazdów Szynowych dla Jeny, Solaris dostarczy także 18 czteroczłonowych tramwajów o długości 36 metrów do Brunszwiku. Na rynku polskim, po zakończeniu realizacji zamówienia na 45 tramwajów dla MPK Poznań, firma zdobyła kolejne zamówienie – tym razem w Olsztynie, gdzie w 2014 roku trafi 15 dwukierunkowych tramwajów z Bolechowa.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!