Naczepa wywrotka z systemem rozładunku Heitling – nowość Feber

7 października 2013, 11:47

W gamie pojazdów oferowanych przez spółkę Feber pojawiła się naczepa wyposażona w specjalny układ firmy Heitling umożliwiający wydmuch ładunku bezpośrednio do silosów na wysokość do 30m. Jest to nowość na polskim rynku.

Produkt Feber dla rolnictwa

W ofercie spółki Feber należącej do grupy Inter Cars można znaleźć naczepy przeznaczone dla rolnictwa. Nowością zaprezentowaną po raz pierwszy na Agro Show 2013 jest naczepa wyposażona w specjalny układ firmy Heitling umożliwiający wydmuch ładunku bezpośrednio do silosów na wysokość do 30m. Układ hydrauliczny i pneumatyczny systemu jest zasilany bezpośrednio z ciągnika siodłowego. Naczepa jest przystosowana do przewozu zboża, paszy, granulatów i peletu. Wewnątrz skrzyni znajduje się pięć grodzi, które pozwalają na jednorazowy transport kilku różnych ładunków.

Istnieje możliwość wykonania skrzyni w różnej konfiguracji pojemnościowej, z różną ilością grodzi jak również w wersji z grodziami przesuwnymi, co pozwala płynnie regulować objętość poszczególnych komór. Grodzie są demontowalne. Wewnątrz skrzyni, na całej jej długości znajduje się pomost umożliwiający kierowcy bezpośrednie sprawdzenie poziomu zasypania grodzi. Dodatkowo z boku skrzyni zamontowany jest specjalny wizjer, który pozwala kontrolować poziom zasypania podajnika ślimakowego. Naczepę można wykorzystywać jako konwencjonalną wywrotkę, wystarczy zdemontować grodzie a podajnik ślimakowy zabezpieczyć wykonaną w tym celu osłoną. To rozwiązania znacznie poprawia funkcjonalność produktu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!