Nowelizacja ustawy o ruchu drogowym zbiera pierwsze żniwo. Inspektorzy ITD mają ręce pełne roboty.

28 czerwca 2024, 15:28

17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o ruchu drogowym, która obejmuje między innymi regulację przepisów dotyczących przewozu osób. Inspektorzy transportu drogowego z Wrocławia przeprowadzają wzmożone kontrole, aby egzekwować nowe prawo. Kto powinien trzymać się na baczności?

fot. WITD Wrocław

Żniwa wrocławskich inspektorów

Już 19 czerwca podczas rutynowych kontroli inspektorzy odkryli nieprawidłowości w dwóch taksówkach. Kierowca jednej z nich nie posiadał polskiego prawa jazdy. Drugi kierowca nie posiadał przy sobie odpowiedniego wypisu z licencji.
Dalsze kontrole, które odbywały się 26 i 27 czerwca także wykazały szereg nieprawidłowości. Kontrolowani kierowcy, sprawdzani byli nie tylko pod kątem prawidłowości dokumentacji uprawniającej do wykonywania zawodu, ale także legalności pobytu w Polsce, przestrzegania przepisów dot. cenników oraz stanu technicznego pojazdów. W drugiej fali kontroli wobec kierowców wszczęto łącznie 4 postępowania administracyjne, nałożono 12 mandatów oraz odebrano prawo do wykonywania przewozów TAXI do czasu uzupełnienia dokumentacji. Dwie taksówki zostały wycofane z ruchu ze względu na zły stan techniczny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!