Autosan kontynuuje działalność mimo ogłoszenia upadłości

16 października 2013, 11:24

Sąd wydał postanowienie dotyczące ogłoszenia upadłości Autosan SA. Nie oznacza ona jednak likwidacji fabryki. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że firma będzie kontynuować produkcję autobusów.

Autosan będzie walczył

Sąd Rejonowy w Krośnie Wydział Gospodarczy, 7 października 2013 r., wydał postanowienie dotyczące ogłoszenia upadłości Autosan S.A. Sędzia, w wywiadzie dla Telewizji Polskiej poinformował równocześnie, że ogłoszenie upadłości nie oznacza likwidacji fabryki. W tym samym czasie ustanowiony został też Syndyk w osobie Ludwika Noworolskiego, który niezwłocznie podjął swoje obowiązki. Syndyk wstępnie zapoznał się z sytuacją, zabezpiecza majątek i ocenia kontrakty Spółki zawarte przed 7 października br.

W piśmie od Syndyka czytamy, że fabryka wznawia działalność po przestoju, który miał miejsce od 20 września 2013 r. Istnieją też warunki do podjęcia realizacji kontraktów, które zostały zawarte przed ogłoszeniem upadłości. Chodzi m.in. o 10 autobusów dla PKSu z Elbląga i Ciechanowa. Syndyk liczy także na kontynuację współpracy z dotychczasowymi klientami, a nawet na pojawienie się nowych zamówień. Ludwik Noworolski podkreśla, że stan upadłości likwidacyjnej nie jest równoznaczny z likwidacją. Działalność fabryki ma być kontynuowana, a zaległości finansowe jak najszybciej uregulowane.

Fabryka zostanie jednak najprawdopodobniej sprzedana. Syndyk liczy na to, że uda się znaleźć klienta, który kupi zakład w całości. Dzielenie go na części byłoby niekorzystne dla jakości produkcji oraz pracowników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!