Znamy wyniki konkursu Grand Prix Van Economy Mercedes-Benz

28 października 2013, 13:46

2,6l/100 km to wynik zwycięskiego przejazdu Mercedesem Citanem w ramach konkursu Grand Prix Van Economy. Rezultat uzyskano na 50-kilometrowej trasie z pomocą auta z silnikiem CDI 1.5 o mocy 90 KM.

Rekordowy przejazd Citanem

Grand Prix Van Economy było okazją do sprawdzenia nowego pojazdu w gamie Mercedes-Benz – dostawczego Citana. Nie łatwo było dojść do samego finału – podczas odbywających się w całej Polsce latem eliminacji do konkursu stanęło niemal 700 uczestników – kierowców samochodów dostawczych. Ich zadaniem było uzyskanie jak najniższego średniego spalania na ustalonej trasie przejazdu. Podczas całego konkursu, umiejętności uczestników testowane były w furgonach Mercedes-Benz Citan 109 CDI o mocy 90-ciu KM.

Najlepsi uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do Warki, gdzie miał miejsce finał. Jazdy odbywały się na trasie o długości 50 km biegnącej zarówno przez tereny miejskie, jak i niezabudowane. Uczestnikom udało się uzyskać niewiarygodnie niskie średnie wyniki spalania na poziomie ok. 3 litrów na 100 kilometrów. Rekordowe spalanie, które wyniosło 2,6 l/100km osiągnął Marcin Taciak, który wygrał eliminacje w salonie Duda-Cars w Poznaniu. Nie był to jednak odosobniony przypadek, gdyż pozostali uczestnicy byli tuż za nim – spalanie na poziomie 2,8l/100 km spowodowało że o drugim i trzecim miejscu decydował czas przejazdu.

Zwycięzca konkursu, poza tytułem Mistrza Ekonomicznej Jazdy otrzymał roczny zapas paliwa o wartości 18.000 zł. Utrzymując spalanie na poziomie swojego rekordu mógłby przejechać za to ponad 120 000 km. Warto przypomnieć, że zeszłoroczna edycja konkursu ekonomicznej jazdy, odbywała się na samochodach Mercedes-Benz Vito 116 CDI w wersji osobowej. Wtedy też udało się osiągnąć niezwykły wynik 3,3 l/100 km.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

178.43.194.*, 30 października 2013, 12:25 0 0

trasa 50km ?

Odpowiedz