Opony przyszłości – konferencja Continental

4 listopada 2013, 9:50

Continental zorganizował spotkanie, podczas którego przedstawiony został plan wprowadzenia na rynek opon nowej generacji, wdrożenia nowej nomenklatury oraz wyglądu opon. Sporo uwagi poświęcono także rozważaniom na temat wyników sprzedaży opon w Europie.

Continental wdroży opony Trzeciej Generacji

Przedstawiciele firmy Continental prezentację nowych produktów poprzedzili rozważaniami na temat rynku. Ich zdaniem Polska wypada bardzo dobrze na tle innych państw europejskich. Sprzedaż opon stabilnie wzrasta na całym kontynencie, jednak w Polsce progres jest szczególnie widoczny. Np. we wrześniu 2013 r. wyniósł on około 10% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2012. Analitycy spodziewają się nawet 15% wzrostu w całym bieżącego roku.

Głównym punktem konferencji było zaprezentowanie planów wprowadzenia nowej, trzeciej generacji opon Continental. Pierwsze opony z tej serii, przeznaczone do transportu zbiorowego ludzi, są już obecne na rynku (zobacz naszą relację z prezentacji). W najbliższych latach producent wdroży ofertę dla transportu długodystansowego (2014 r.), segmentu budowlanego (2015 r.), opony zimowe dla wielu segmentów (2016 r.).

Nowa nomenklatura opon Continental

Wraz z nową generacją opon, wdrożone zostanie także nowe nazewnictwo poszczególnych modeli. Ma ono na celu ułatwienie dopasowania opon do konkretnego pojazdu. Informacje na temat przeznaczenia opon będą lokowane także na ścianie bocznej każdej opony. Szczegółowe informacje o zmianach przedstawiamy na poniższych grafikach:

Sieć Conti360°

Sporo uwagi podczas konferencji poświęcono ofercie Continentala kierowanej do flot, m.in. programowi Conti360°. Jest to kompleksowa oferta dla flot ciężarowych w całej Europie. Program działa na najważniejszych rynkach europejskich, w tym na terenie naszego kraju. Przedstawiciele firmy Continental podsumowali dotychczasową działalność systemu na terenie Polski oraz wyliczyli najważniejsze korzyści dla punktów serwisowych, które zdecydują się dołączączyć do programu. Więcej informacji na temat Conti360°już wkrótce na łamach naszego portalu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

178.36.154.*, 5 listopada 2013, 9:13 0 0

Na razie niech poprawią zwykłe opony, mam 2 letnie 315/70R22,5 , pękają w rowkach bieżnika .Reklamę mają dobrą i to wszystko.

Odpowiedz