Plebiscyt Eco Performance Award

13 grudnia 2013, 13:14

Przewoźnicy, którzy wezmą udział w międzynarodowym konkursie Eco Performance Award mogą zdobyć 10 000 euro oraz prestiżowe wyróżnienia.

Eco Performance Award po raz pierwszy z polskimi firmami

Eco Performance Award, w skrócie EPA, to prestiżowy plebiscyt branży TSL, organizowany od 2007 r. pod auspicjami Uniwersytetu St. Gallen w Szwajcarii. Stawia na ideę skutecznego łączenia ekonomii, odpowiedzialności społecznej oraz troski o środowisko naturalne. Inicjatorem i współorganizatorem przedsięwzięcia jest DKV Euro Service.

Odznaczenie EPA przyznawane jest firmom, które w praktyce realizują ideę zrównoważonego rozwoju oraz stawiają na efektywność w warunkach silnej konkurencji. Do obecnej edycji konkursu po raz pierwszy zaproszone zostały firmy polskie. Fakt ten stanowi wyraz uznania dla rodzimych przewoźników w świetle konkurencyjności ich działań i wysokiej jakości usług. 

Finaliści plebiscytu otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro i certyfikat EPA, a także możliwość oznakowania swojej floty prestiżowym logotypem „Eco Performance Award”. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach zależnych od wielkości firmy. Pierwszą stanowią floty do 50 pojazdów, drugą parki samochodowe z flotami przekraczającymi 50 pojazdów.
O tym, komu zostanie przyznana nagroda, decyduje 5-osobowa kapituła, w skład której wchodzą prominentni przedstawiciele świata nauki i jednostek państwowych oraz dyrektorzy wiodących firm z branży TSL: DKV Euro Service, Siemens, PTV Group, Continental oraz Knorr-Bremse.

Zeszłoroczny laureat nagrody EPA, firma Seifert Logistics Group, przekazała nagrodę na rzecz fundacji opiekującej się dziećmi z chorobami psychicznymi w Niemczech “Radio 7 Children”.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania, które dotyczą idei zrównoważonego rozwoju i ekologii. Odpowiedzi należy przesłać w języku angielskim lub niemieckim. Ankieta znajduje się w internecie pod adresem: http://eco-performance-award.de. Termin zgłoszeń mija 31 marca 2014 r.

Uroczysta gala wręczania nagród odbędzie się 24 września 2014 r. w Hanowerze podczas międzynarodowych targów samochodowych IAA.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!