Floty ciężarowe z assistance

9 stycznia 2014, 9:02

Truck Assistance to program ubezpieczenia dla flot ciężarowych, opracowany przez Europ Assistance Polska i UNIQA TU. Oferuje on ubezpieczenie wraz z całodobowymi usługami assistance w trzech wariantach.

Nowe warianty ubezpieczenia flot

UNIQA TU uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń Truck Assistance dla pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep oraz naczep. W ramach ubezpieczenia realizowane są usługi assistance oferowane w 3 wariantach Truck standard, Truck komfort, Truck premium, przy czym w wariancie standardowym ochrona występuje wyłącznie na terenie Polski. Ubezpieczenie skierowane jest dla flot składających się z minimum 10 pojazdów, które są lub będą ubezpieczone w UNIQA w zakresie OC lub AC.

Oferowany truck assistance obejmuje pojazdy do 15. roku eksploatacji, w tym: ciężarowe powyżej 3,5 tony, ale nieprzekraczające 44 ton DMC (grupa C2); ciągniki siodłowe (grupa C3), naczepy (grupa F1) i przyczepy do 44 ton DMC (grupa F3).

Paweł Boryczka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA:

– „Ubezpieczenie Truck Assistance jest nowością w naszej ofercie ubezpieczeń skierowanych do klientów flotowych. Wyróżniają je najszerszy na rynku zakres i suma ubezpieczenia – 3500 euro oraz konkurencyjna cena. Ubezpieczenie kosztujeod 250 zł rocznie. Aby je kupić wystarczy mieć jedynie OC, co jest dużym udogodnieniem dla klientów."

W ramach oferty Truck standard, poszkodowani kierowcy mogą liczyć na usprawnienie pojazdu, holowanie lub podnoszenie, a także parkowanie pojazdu na strzeżonym parkingu. Kierowcy mają również do dyspozycji pomoc w tłumaczeniu telefonicznym oraz mogą skorzystać z całodobowej infolinii, gdzie uzyskać mogą informacje na temat lokalizacji stacji obsługi i napraw, sytuacji na drogach i przejściach granicznych, a także lokalizacji szpitali, aptek, hoteli i stacji paliw. Z kolei warianty Truck komfort oraz Truck premium, gwarantują pomoc zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich. Ponadto, warianty te różnią się sumami ubezpieczeń i gwarantują pomoc nie tylko w sytuacji wypadku samochodowego, ale też w razie awarii pojazdu lub jego kradzieży.

Oprócz świadczeń dostępnych w wersji Truck standard, szersze warianty dodatkowo oferują możliwość zakwaterowania w hotelu na czas naprawy pojazdu lub kontynuacji podróży innym środkiem transportu (pociągiem lub samolotem). Co więcej, posiadając jeden z wariantów rozszerzonych, klienci mogą liczyć na dostarczenie części zamiennych, a także pokrycie kosztów dowozu brakujących dokumentów. Zarówno wariant Truck komfort, jak i Truck premium zawierają program Bezpieczna Tożsamość (program ochrony w sytuacji utraty dokumentów tożsamości, kart debetowych, kredytowych, lojalnościowych czy telefonów komórkowych).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!