Castellón de la Plana wybiera Trollino

21 lutego 2014, 11:32

Jedyne hiszpańskie miasto, które posiada trakcję trolejbusową wzbogaciło się o sześć nowych trolejbusów. Solarisy Trollino 12 MetroStyle, za łączną kwotę 3,5 mln euro, wybrał przewoźnik Via Reservada, z miejscowości Castellón de la Plana.

Zgodnie z umową polskie trolejbusy zostaną przekazane klientowi do końca tego roku. Pojazdy w wersji MetroStyle charaktruzyją się nowatorskim designem. Ich system trakcyjny dostarczy czeska Skoda Electric.

Pojazdy zostaną dodatkowo wyposażone w zestaw baterii umożliwiający jazdę bez wykorzystania zasilania z sieci trakcyjnej. Linie trolejbusowe w Castellón składają się bowiem z kilku fragmentów, gdzie nie można zastosować pantografów. Trolejbus musi mieć także możliwość autonomicznego dojazdu do stacji diagnostycznej. Baterie umieszczone w Trollino będzie można ładować w dwojaki sposób – podczas regularnego kursowania, jak również w zajezdni za pomocą znajdujących się tam zewnętrznych ładowarek.

Jedną z ciekawostek wyposażenia pojazdów będzie system Optiboard, który umożliwia precyzyjne podjeżdżanie trolejbusów do zatoki przystankowej bez ingerencji kierowcy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

91.231.102.*, 21 lutego 2014, 11:36 0 0

wyglada uroczo ten trolek :-) gratuluje wyboru; a nasi polscy spece od przetargow niech dalej kupuje piśdolino i inne zachodnie dziadostwo

Odpowiedz