Solaris dostarczy kolejne autobusy do Norwegii

28 lutego 2014, 12:21

Solaris podpisała dwa kontrakty na dostawę łącznie 57 autobusów do okręgu Vestfold i Oslo. Pierwszy z nich, zawarty z miejskim przewoźnikiem Tide ASA, zakłada dostarczenie 11 pojazdów hybrydowych do Vestfold. Drugi, podpisany z Norgesbuss AS, dotyczy 46 niskopodłogowych Urbino z silnikami Euro 6. Zamówienia zostaną zrealizowane do drugiej połowy 2014 roku.

Norgesbuss AS z Oslo zamówił 46 niskopodłogowych autobusów miejskich Urbino 12, wyposażonych w silniki Euro 6. Kontrakt, o wartości 75 mln koron norweskich (około 9 mln euro), zostanie zrealizowany jeszcze w październiku tego roku. Zgodnie z umową, Solaris utworzy także punkt serwisowy, zlokalizowany w północnej części Oslo. Niskopodłogowe Urbino są już dobrze znane mieszkańcom norweskiej stolicy, gdzie od roku 2006 dostarczono 16 pojazdów tego typu.

Zamówienie na dostawę 11 autobusów Solaris Urbino 12,9 Hybrid pochodzi z kolei od nowego klienta – firmy Tide ASA . Hybrydy pojawią się na ulicach Vestfold na początku lipca 2014 roku.

– „Zdobyte ostatnio zamówienia na dostawę 57 autobusów do Norwegii pozwolą naszej firmie wzmocnić pozycję na tamtejszym rynku. Dzięki nowym kontraktom nie tylko zdobyliśmy następnego, cennego klienta Tide ASA, ale również rozwinęliśmy współpracę z naszym dotychczasowym wieloletnim partnerem Norgesbuss AS” – powiedział Martin Gruber, Członek Zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!