Platynowy Hit 2013 dla Jenox

11 marca 2014, 12:32

Firma Jenox została wyróżniona najwyższą statuetką „Platynowy Hit 2013” w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Wyróżnienie przyznano za system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu.

W Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 387 przedsiębiorstw. W różnych kategoriach wybrano 83 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do dwóch przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży.

– „Tytuł Platynowy Hit 2013 za najnowocześniejszy system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu stanowi swoiste ukoronowanie naszych działań inwestycyjnych w minionym roku. To właśnie w połowie 2013 uruchomiliśmy w Chodzieży nową linię technologiczną służącą do elektroformacji, czyli pierwszego ładowania akumulatora” – powiedział Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory sp. z o.o. – „Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł przeszło 2,8 mln zł, a wdrożone rozwiązanie stosowane jest na świecie zaledwie od kilku lat” – dodał.

Nowoczesny sposób elektroformacji umożliwia trzykrotne skrócenie czasu ładowania (do 9h) akumulatorów do samochodów ciężarowych. Tradycyjnie ten sam proces trwałby 26-28 godzin. Nowoczesna linia technologiczna umożliwia prowadzenie formacji akumulatorów w najbardziej optymalnych warunkach, przez co nowe produkty są trwalsze i bardziej wydajne energetycznie.

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox zatrudnia ponad 160 osób i posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!