Inter Cars SA w mediach społecznościowych

26 maja 2014, 8:07

Inter Cars w ostatnim czasie silnie postawił na bezpośredni dialog ze swoimi partnerami i klientami z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Firma zaznacza swoją obecność na portalach Facebook i YouTube.

Portale takie jak Facebook czy YouTube zrzeszają coraz większą grupę ludzi, którzy starają się aktywnie uczestniczyć w życiu marki. To nie tylko miejsca, które służą do kontaktowania się ze znajomymi, ale również (a może nawet przede wszystkim) platforma do wymiany poglądów, zdobywania wiedzy i komunikacji z różnymi organizacjami oraz firmami.

Inter Cars SA dąży do tego, by mieć dobry kontakt z klientami oraz partnerami. Organizacja konkursów, eventów, czy Gali Mistrzów Warsztatu, pozwala na komunikację bezpośrednią. Jest to jednak komunikacja nieregularna i okresowa, przez co budowanie odpowiedniej społeczności wokół motoryzacji, warsztatów itp. jest trudniejsze i czasochłonne. Tutaj z pomocą przychodzą wspomniane portale, dzięki którym stale można ze sobą rozmawiać.

Treści prezentowane przez Inter Cars SA na portalach społecznościowych są ściśle związane z tematyką motoryzacji. Na kanale YouTube na przykład znajduje się wiele nagrań posegregowanych na różne kategorie:

  • „Motor Show oraz Targi Inter Cars SA”, gdzie znajdują się relacje z poprzednich edycji tych wielkich eventów, a także zapowiedzi nadchodzących;
  • „Wielki Rajd i Gala Mistrzów” m.in. z relacjami z poszczególnych Odcinków Specjalnych, a także inne zakładki związane ze sportem, szkoleniami czy działalnością spółki.
  • „Sport z Inter Cars SA” z wysokiej jakości nagraniami poczynań najwyższej klasy kierowców; a także inne zakładki związane z motoryzacją, szkoleniami oraz działalnością spółki.
     

Komunikację na Facebooku oparto natomiast na treściach kierowanych do miłośników motoryzacji i sportu. Są to m.in. dyskusje o nowościach i rozwiązaniach w branży, dowcipy w formie obrazkowej, infografiki, nagrania video, zdjęcia pięknych kobiet i inne. Inter Cars chce poprzez media budować społeczność w nieformalnej, internetowej atmosferze.

Poniżej adresy, pod którymi można znaleźć wspomniane profile:

http://www.facebook.com/InterCarsSA

http://www.youtube.com/user/GrupaInterCarsSA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!