Nowe centrum logistyczne Dachser w Northampton

9 czerwca 2014, 14:08

30 maja Dachser otworzył nowe centrum logistyczne w Northampton w Wielkiej Brytanii. Firma zainwestowała 26 mln euro w nowy obiekt, znajdujący się na działce o powierzchni 7,4 ha.

– „Z nowo otwartym oddziałem będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać zintegrowane, globalne łańcuchy logistyczne. Nasze plany na przyszłość zakładają rozbudowę centrum logistycznego w Northampton” – powiedział podczas otwarcia Bernhard Simon, CEO Dachser.

W nowym oddziale, położonym w przemysłowej miejscowości Brackmills, mieści się nie tylko logistyczne centrum dla regionu, ale także siedziba główna firmy w Wielkiej Brytanii. Terminal przeładunkowy ma powierzchnię 5 948 mkw., a magazyn z 20 000 miejsc paletowych – 10 560 mkw. Powierzchnia dwukondygnacyjnego budynku biurowego wynosi 1 954 mkw.

Inwestycja w Northampton jest niezwykle ważnym strategicznie krokiem dla całej organizacji Dachser, zwłaszcza w kontekście zwiększonych możliwości związanych z obsługą eksportu do Europy w ramach logistyki kontraktowej i usług dodanych.

– „Centrum logistyczne w Northampton jest połączone z globalną siecią Dachser codziennymi połączeniami” – wyjaśnia Nick Lowe, prezes zarządu Dachser UK – „Dzięki tej inwestycji, Northampton stało się ważnym węzłem logistycznym w ramach europejskiej sieci Dachser” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!