Pall-Ex planuje ekspansję

9 czerwca 2014, 15:55

Pall-Ex planuje szybki rozwój w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma chce w najbliższym czasie uruchomić działalność w Czechach, na Słowacji oraz w Bułgarii.

Firma rozpoczęła już rekrutację Partnerów Krajowych – operatorów logistycznych, którzy będą odpowiedzialni za budowę krajowych sieci i pozyskiwanie Partnerów Regionalnych – niezależnych firm transportowych, których zadaniem będzie zapewnienie lokalnej dystrybucji ładunków paletowych.

Rozwój Pall-Ex w Europie Środkowej jest elementem strategii grupy, która zakłada utworzenie paneuropejskiej sieci dystrybucji ładunków paletowych. Plany mają związek z rosnącym zapotrzebowaniem na przewozy drobnicowe. W ubiegłym roku sieć zanotowała średni wzrost wolumenu ładunków na poziomie 22 proc.

– „Większa aktywność Pall-Ex w regionie, ułatwi nam stworzenie stałych, europejskich połączeń. W praktyce oznacza większe możliwości transportu zarówno dla naszych klientów, jak i Partnerów Regionalnych, którzy będą mogli dzięki temu rozwinąć działalność na nowych rynkach.” – tłumaczy Karolina Gil, Dyrektor Sprzedaży w Pall-Ex Polska.

Dzięki utworzeniu przedstawicielstw w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, zasięg Pall-Ex obejmie 5 krajów w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsze przedstawicielstwo Pall-Ex w regionie utworzono dwa lata temu w Rumunii, gdzie na przestrzeni ostatnich dwóch lat zrealizowano przewóz 100 tysięcy palet. Kolejne przedstawicielstwo sieci uruchomiono w Polsce. We wrześniu 2013 r. sieć Pall-Ex zrealizowała w Polsce pierwszy transport.

Pall-Ex uruchomi też działalność w Niemczech, Turcji, w Skandynawii oraz w krajach Beneluksu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!