Spółka Inter Cars nagrodzona za komunikację z inwestorami

16 czerwca 2014, 15:39

Minister Skarbu Państwa docenił komunikację z inwestorami indywidualnymi prowadzoną przez Inter Cars SA poprzez stronę internetową, wyróżniając spółkę statuetką Złota Strona Emitenta VII odbyła się 4 czerwca 2014 r., podczas VI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

W imieniu ministra skarbu, nagrodę wręczyła radca ministra, Anna Arcimowicz-Kołaczek. Odebrali ją Krzysztof Soszyński, wiceprezes Inter Cars SA oraz Piotr Zamora, dyrektor finansowy Inter Cars SA.

– „Może zabrzmi to paradoksalnie, ale cieszę się, że wyłonienie laureata Nagrody Specjalnej Ministra Skarbu Państwa nie należało do łatwych decyzji. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie prowadzenia przez spółki relacji z inwestorami. Mamy nadzieję, że dzięki tej nagrodzie spółka Inter Cars SA będzie dalej rozwijać swoje działania IR, a pozostałych emitentów zachęcimy do dalszej pracy nad zwiększeniem aktywności w relacjach ze swoimi inwestorami – zarówno instytucjonalnymi jak i indywidualnymi” – mówi Anna Arcimowicz-Kołeczek, radca ministra z Ministerstwa Skarbu Państwa.

Celem konkursu jest promocja nowych trendów komunikacji korporacyjnej on-line. Składał się on z trzech etapów. Podczas pierwszego oceniano strony internetowe spółek pod kątem komunikacji z inwestorem, zawartości informacyjnej oraz użyteczności serwisu. Sprawdzano m.in. jak szybko spółka odpowiada merytorycznie na zapytania dotyczące relacji inwestorskich przekazane za pośrednictwem strony internetowej, czy na stronie znajdują się transmisje video z wydarzeń korporacyjnych oraz czy spółka wykorzystuje nowoczesne sposoby komunikacji z inwestorami. W drugim etapie przeanalizowano jasność komunikatów, zawartość informacyjną, komunikację z inwestorami, innowacyjność, intuicyjność, ergonomię, zgodność z regułami nawigacji, poprawność zastosowanych technologii, estetykę strony oraz opinię inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych i zagranicznych.

– „Wszystkim spółkom, które zostały nagrodzone w ramach konkursu Złota Strona Emitenta należą się gorące gratulacje. Co roku w ramach konkursu badamy wszystkie spółki giełdowe, których akcje są notowane na rynku głównym oraz alternatywnym NewConnect, co w tej edycji dało próbę 889 stron internetowych. Konkurencja była w tym roku ogromna o czym świadczy zakwalifikowanie aż 70 spółek do drugiego etapu. Laureaci konkursu to spółki, które reprezentują najwyższy poziom prowadzenia relacji inwestorskich z wykorzystaniem narzędzi internetowych” – podsumowuje dr Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, które zorganizowało konkursu.

Przy budowie strony www.inwestor.intercars.com.pl użyto interaktywnych narzędzi, które pozwalają na wyświetlanie zaawansowanych tabeli i wykresów. Czytelna nawigacja pozwala na szybkie znalezienie inwestorom, analitykom i dziennikarzom poszukiwanych treści. Na stronie na bieżąco pojawiają się raporty okresowe, bieżące i EBI oraz tabele z danymi finansowymi. Przedstawione są też sylwetki członków zarządu Inter Cars SA i rady nadzorczej. Odwiedzający stronę mogą zapoznać się z informacjami giełdowymi. Nie brakuje na niej video relacji z najważniejszych konferencji, a także wydarzeń z życia spółki.

Nagroda za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi prowadzoną poprzez stronę internetową została przyznana po raz trzeci. Była to już siódma edycja konkursu. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją ekspercką, której podstawowym celem jest udzielanie wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym, edukacyjnym oraz prawnym. Podejmuje też prace na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentuje interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!