Polskie eliminacje The Drivers’ Fuel Challenge 2014 zakończone

16 czerwca 2014, 16:22

Zakończyły się polskie eliminacje Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej – The Drivers’ Fuel Challenge. W polskim finale konkursu, rozegranym na lotnisku w Kamieniu Śląskim, pierwsze miejsce zajął Paweł Ozimek z firmy Epo-Trans Logistic S.A.

Bieżąca edycja zapoczątkowanego w roku 2011 przez Volvo Trucks konkursu, w którym zawodowi kierowcy rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, spotkała się z dużym zainteresowaniem: Do polskich eliminacji, które trwały przez 6 tygodni: od połowy kwietnia do końca maja br, zarejestrowało się 886 kierowców. W 22 lokalizacjach uczestnicy walczyli o awans do polskiego finału.

Finał rozegrano przy użyciu zestawu konkursowego, składającego się z ciągnika siodłowego Volvo FH  w konfiguracji 4×2 z silnikiem o mocy 500 KM oraz zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift, wyposażonego w opony Michelin X-Line Energy, z obciążoną naczepą Krone (waga zestawu: 35 000 kg).

Kierowcy pokonywali jednakową dla wszystkich trasę konkursową o długości ok. 13,5 km, a celem konkursu było przejechanie tej trasy z jak najniższym zużyciem paliwa i w określonym limicie czasu. Pomiaru zużycia paliwa dokonywano każdorazowo przy pomocy systemu zarządzania flotą Dynafleet.

Zwycięzcą polskiego finału The Drivers’ Fuel Challenge został po raz drugi w historii Paweł Ozimek, reprezentujący firmę Epo-Trans Logistic S.A., który w rundzie finałowej osiągnął najlepszy wynik: zużycie paliwa na poziomie 19,85 l/100 km oraz czas przejazdu 20 minut i 35 sekundy przy limicie czasu 21 minut.

Paweł Ozimek, jako zwycięzca polskiego finału The Drivers’ Fuel Challenge weźmie udział w kolejnym etapie rywalizacji  – zaplanowanym na koniec sierpnia Wielkim Finale konkursu na poziomie Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks, w trakcie którego będzie miał szansę walczyć o nagrodę główną – samochód osobowy Volvo S60 oraz dla firmy – voucher Volvo o wartości 10 000 euro, a przede wszystkim o awans do finału światowego w Goeteborgu we wrześniu.

Zwycięzcy Polskiego Finału The Drivers’ Fuel Challenge i ich wyniki:

  1. miejsce: Paweł Ozimek, Epo-Trans Logistic S.A.; zużycie paliwa: 19,85/100 km, czas: 20,35
  2. miejsce: Marek Gruchała, FHU Romi; zużycie paliwa: 21,19 l/100 km, czas: 20,42
  3. miejsce: Mateusz Bagiński, Transport Ciężarowy Ryszard Bagiński; zużycie paliwa: 21,93 l/100 km, czas: 20,32
  4. miejsce: Marcin Polaszyk, Transport Krajowy i Międzynarodowy Józef Polaszyk; zużycie paliwa: 22,37 l/100 km, czas: 19,23
     

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!