Jubileuszowy zlot Master Truck już za miesiąc

18 czerwca 2014, 14:10

Na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola odbędzie się jubileuszowy, 10. Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck. Organizatorzy już teraz zapewniają, że będzie to wyjątkowa edycja.

10. Master Truck

Organizacji Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck" podjęło się Telewizyjne Studio BRAWO – producent jedynego polskojęzycznego związanego tematycznie
z motoryzacją ciężką, telewizyjnego programu pod tytułem „Na Osi”, emitowanego w motoryzacyjnej telewizji Motowizja.

Master Truck to spotkanie osób związanych z szeroko pojętą branżą motoryzacyjną, kierowców i ich rodzin, oraz właścicieli firm transportowych. Niektóre z tych firm posiadają w swoich flotach unikalne, tuningowane egzemplarze ciężarówek, które prezentują na zlocie. Takich perełek zlot Master Truck gromadzi przeszło 200. Każdy z nich jest wyjątkowy, zdobiony motywami filmowymi, bajkowymi, inspirowanymi zespołami muzycznymi lub znanymi postaciami. Pojazdy ozdabiane są tonami akcesoriów ze stali nierdzewnej, a po zapadnięciu zmroku można podziwiać je pięknie rozświetlone mnóstwem dodatkowych lampek i diod.

Zlot to także targi prezentujące firmy z wielu branż – od transportowej, logistycznej i spedycyjnej, poprzez rolniczą i paliwową aż po usługową, a także dla producentów pojazdów, naczep, części zamiennych, elementów wyposażenia ciężarówek, akcesoriów oraz wielu innych produktów. 

Atrakcje Master Truck 2014

Master Truck to przede wszystkim najpiękniejsze ciężarówki, przybyłe na zlot z całej Europy. W tegorocznej edycji swój udział potwierdzili już właściciele najpiękniejszych pojazdów z Czech, Niemiec, Słowacji, Danii, czy Finlandii. Na zlocie zawitają też ciężarówki z Włoch – sprawiając w pewnym sensie, że 10. jubileuszowa edycja zlotu będzie okazją nie tylko do świętowania „okrągłych” urodzin, ale też do swego rodzaju powrotu do korzeni. W 2005 r. jeden z uczestników przyjechał właśnie ze słonecznej Italii. Trwają właśnie rozmowy z właścicielami innych obecnych wówczas w Opolu pojazdów (tych, które oczywiście jeszcze istnieją) na temat ich pojawienia się na 10. urodzinach Master Trucka.

Organizatorów nie mniej cieszy to, że zlot jest wybierany na miejsce premierowych prezentacji całkowicie nowo powstałych tuningowanych ciężarowych aut. I tym razem nie zabraknie takowych – zarówno zagranicznych jak i naszych rodzimych odsłon. Polacy prezentują równie wysoki, a czasami nawet wyższy poziom tuningu ciężarowego. Wśród premier pojawi się między innymi cały zestaw z firmy Cebula Transport, który nietypowo zostanie poddany metamorfozie, nie przez lakierowanie, lecz profesjonalne oklejenie. Wyboru motywu, który ozdobi ciężarówkę dokonają przed zlotem internauci, którzy za pośrednictwem Facebooka zagłosują na ulubiony projekt. Więcej informacji na ten temat będzie można uzyskać oglądając program „Na Osi” w telewizji Motowizja i śledząc profil zlotu na Facebooku.

Ciężarówki, które zostaną ocenione najwyżej, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajdą się między innymi: ufundowane przez Ena – oryginalne orurowanie marki Trux wraz z halogenami, ufundowany przez Continental komplet opon do samochodu osobowego lub ciężarowego, ufundowany przez SAF Holland, wart prawie 7 tys. zł sprzęg siodłowy do samochodu ciężarowego. Jedną z ciekawszych nagród funduje Iveco wraz z firmą Siltruck. Będzie to wycieczka do fabryki samochodów Ferrari we Włoszech. Ostatnio organizatorom udało się także pozyskać od firmy Opoltrans morze markowego oleju Wolf, który, jako dystrybuowany przez tę hurtownię części motoryzacyjnych, będzie rozdysponowany wśród zwycięzców podczas uroczystej gali wieńczącej zlot. Do ciekawszych nagród należy także ufundowany przez Hotel Biały Kamień w Świeradowie Zdroju luksusowy wekendowy pobyt all inclusive dla dwóch osób w tamtejszym spa.

Organizatorzy po raz drugi zorganizują konkurs na najlepsze stoisko. Głosować będą uczestnicy zlotu, spośród których zostaną rozlosowane atrakcyjne gadżety. Firmy wystawiające się na mastertruckowych targach branżowych powinny dołożyć zatem wszelkich starań do tego, aby ich stoiska stały na jak najwyższym poziomie.

Oprócz ciężarówek, na Master Trucku będzie można podziwiać innego typu pojazdy. Powstaną samochodowe loże tematyczne gromadzące na przykład pojazdy amerykańskie – ciężarowe i osobowe, oldtimery – pojazdy retro w różnym wymiarze, pojazdy specjalne – pomoce drogowe i straże pożarne, a także motocykle. Swój udział zapowiedzieli także właściciele pojazdów rodem z PRL, którzy przemierzając najdalsze zakątki Europy wysłużonymi Fiatami, Polonezami i Nyskami zawitają na tegoroczny zlot w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.

Producenci pojazdów ciężarowych chętnym dadzą szansę przejażdżki swoimi najnowszymi modelami, a wirtuozi ujarzmiania maszyn mechanicznych dadzą pokazy stuntu i trialu i driftu. Nie zabraknie także symulatorów jazdy ciężarówką, rajdówką lub dachowania. Opolska Policja przygotuje miasteczko ruchu drogowego oraz liczne prezentacje i konkursy. Zmęczeni zmaganiami w konkurencjach sprawnościowych oraz podziwianiem pojazdów, będą mogli popatrzeć w niebo, gdzie z pewnością pojawi się gaszący pożar Dromader, lub pod nogi, gdzie pojawią się zdalnie sterowane dokładne repliki prawdziwych ciężarówek.

Tradycyjnie w piątek zorganizowana zostanie Gala Country, którą poprowadzi Korneliusz Pacuda, a z okazji 10-lecia zlotu wystąpią na niej takie gwiazdy jak Babsztyl, Honky Tonk Brothers czy Alabama Band. Oprócz nich, na mastertruckowej scenie pojawią się też m.in. zespół Fayerwerk oraz 7A Band, a sobotnią noc umili countrowa formacja coverowa z Czech – zespół Rafael, który zostanie wsparty remixami największych hitów w wykonaniu DJ Vectora.

Przez cały czas trwają zapisy na tegoroczny zlot. Aby się zarejestrować – wystarczy posiadać choćby nieco stuningowany pojazd (najlepiej ciężarowy) lub inny, nietypowy, warty pokazania samochód i wejść na stronę www.mastertruck.pl, gdzie zamieszczone są wszelkie niezbędne informacje dotyczące rejestracji.

Idea zapoczątkowana spotkaniem firm transportowych z biegiem lat wyewoluowała w imprezę wystawienniczo – rekreacyjną i zdobyła tak dużą aprobatę ludzi z wielu branż, że od lat, na stałe, rezerwuje w ich kalendarzach trzeci lipcowy weekend. Tegoroczny Master Truck odbędzie sie w dniach 18-20 lipca 2014 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!