Nowe akumulatory GNB zaprezentowane na targach CeMAT

2 lipca 2014, 10:45

Podczas największych targów logistycznych CeMAT 2014 w Hanowerze, producent akumulatorów przemysłowych – GNB Industrial Power (dywizja Exide Technologies) przedstawił nowe akumulatory Tensor XGel i zaprezentował markę Marathon.

Bezobsługowy akumulator Tensor XGel

Nowość Tensor XGel to efektywne, bezobsługowe akumulatory. Połączenie sił technologicznych Sonnenschein Gel i Tensor zaowocowało stworzeniem akumulatora, który ma lepszą wydajność energetyczną, dużą zawartość energii i który można szybko ładować. Tensor XGel zaprojektowano z myślą o zastosowaniu w wózkach widłowych, używanych nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i terenowych. Konstrukcja akumulatora umożliwia naładowanie go w ciągu 4 godzin, co znacznie zwiększa stopień wykorzystania dostępnych zasobów energii i zmniejsza wydatki inwestycyjne. Te parametry plasują Tensor XGel w czołówce akumulatorów bezobsługowych dostępnych na rynku.

Akumulatory Marathon i Sonnenschein Lithium

Oprócz akumulatorów Tensor XGel podczas targów CeMAT zaprezentowana została także nowa seria akumulatorów Marathon (dotychczas dostępnych pod odrębnymi nazwami: GNB Classic, Liberator Gold i Liberator Silver), która koncentruje się na wydajności i trwałości akumulatorów oraz na zmniejszeniu kosztów związanych z ich użytkowaniem.

Dużym zainteresowaniem podczas hanowerskich targów cieszyły się również prezentowane przez GNB Industrial Power akumulatory Sonnenschein Lithium. Akumulatory z tej gamy cechuje: wysoka zdolność do pracy cyklicznej, duża gęstość energii i pełna bezobsługowość. Możliwość ich naładowania w ciągu zaledwie godziny sprawia, że są rozwiązaniem w przypadku wielozmianowej, ciągłej pracy (mogą być ładowane podczas przerw w pracy, a to eliminuje konieczność ich wymiany). Co więcej, Sonnenschein Lithium podczas ładowania nie emituje gazów, dlatego przestrzenie dotychczas specjalnie wydzielane do ładowania akumulatorów można przeznaczyć na potrzeby innych procesów.

Prostowniki GNB

Zwiedzający targi CeMAT mogli także zobaczyć prostowniki GNB wyposażone w profile ładowania konkretnych typów akumulatorów. Zastosowane w nich algorytmy ładowania podnoszą efektywność pracy prostownika i wydłużają żywotność akumulatorów żelowych, kwasowo-ołowiowych oraz litowo-jonowych. Efektem jest zmniejszenie całkowitych kosztów eksploatacji akumulatorów GNB. Oprócz oferty prostowników GNB zaprezentował także oprogramowanie do zarządzania flotą.

 

Targi CeMAT odbyły się 19-23 maja 2014 r. w Hanowerze

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!