Główne atrakcje Master Truck 2014

7 lipca 2014, 11:15

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników ciężarówek – Master Truck. Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych odbędzie się już po raz 10. Przedstawiamy najważniejsze atrakcje, które będą czekały na gości tegorocznej imprezy.

Ciężarówki

Master Truck to przede wszystkim najpiękniejsze ciężarówki, przybyłe na zlot z całej Europy. W tegorocznej edycji swój udział potwierdzili już właściciele najpiękniejszych pojazdów z Czech, Niemiec, Słowacji, Danii, czy Finlandii. Na zlocie zawitają też ciężarówki z Włoch – sprawiając w pewnym sensie, że 10. jubileuszowa edycja zlotu będzie okazją nie tylko do świętowania „okrągłych” urodzin, ale też do swego rodzaju powrotu do korzeni. W 2005 r. jeden z uczestników przyjechał właśnie ze słonecznej Italii.

Organizatorów cieszy to, że zlot jest wybierany na miejsce premierowych prezentacji całkowicie nowo powstałych tuningowanych ciężarowych aut. I tym razem nie zabraknie takowych – zarówno zagranicznych jak i naszych rodzimych odsłon. Wśród premier pojawi się między innymi cały zestaw z firmy Cebula Transport, który został profesjonalnie oklejony, a wyboru wykorzystanego w tym celu motywu dokonali internauci.

Najlepsze stoisko

Organizatorzy po raz drugi zorganizują konkurs na najlepsze stoisko. Głosować będą uczestnicy zlotu, spośród których zostaną rozlosowane atrakcyjne gadżety. Firmy wystawiające się na mastertruckowych targach branżowych dołożą wszelkich starań do tego, aby ich stoiska stały na jak najwyższym poziomie.

Licytacja klasyków

Oprócz ciężarówek, na Master Trucku będzie można podziwiać innego typu pojazdy. Powstaną samochodowe loże tematyczne gromadzące na przykład pojazdy amerykańskie – ciężarowe i osobowe, oldtimery – pojazdy retro w różnym wymiarze, pojazdy specjalne – pomoce drogowe i straże pożarne, a także motocykle. Swój udział zapowiedzieli także właściciele pojazdów rodem z PRL, którzy przemierzając najdalsze zakątki Europy wysłużonymi Fiatami, Polonezami i Nyskami zawitają na tegoroczny zlot w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.

Jedną z głównych atrakcji będzie licytacja pojazdów klasycznych. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Jakie konkretnie pojazdy będzie można zakupić na razie pozostanie tajemnicą. Według pierwszych zapowiedzi nie zabraknie na pewno unikatów, takich jak świetnie utrzymane pojazdy amerykańskie.

Przejażdżki

Producenci pojazdów ciężarowych chętnym dadzą szansę przejażdżki swoimi najnowszymi modelami, a wirtuozi ujarzmiania maszyn mechanicznych dadzą pokazy stuntu i trialu i driftu. Nie zabraknie także symulatorów jazdy ciężarówką, rajdówką lub dachowania. Opolska Policja przygotuje miasteczko ruchu drogowego oraz liczne prezentacje i konkursy. Zmęczeni zmaganiami w konkurencjach sprawnościowych oraz podziwianiem pojazdów, będą mogli popatrzeć w niebo, gdzie z pewnością pojawi się gaszący pożar Dromader, lub pod nogi, gdzie pojawią się zdalnie sterowane dokładne repliki prawdziwych ciężarówek.

Wieczór z country

Tradycyjnie w piątek zorganizowana zostanie Gala Country, którą poprowadzi Korneliusz Pacuda, a z okazji 10-lecia zlotu wystąpią na niej takie gwiazdy jak Babsztyl, Honky Tonk Brothers czy Alabama Band. Oprócz nich, na mastertruckowej scenie pojawią się też m.in. zespół Fayerwerk oraz 7A Band, a sobotnią noc umili countrowa formacja coverowa z Czech – zespół Rafael, który zostanie wsparty remixami największych hitów w wykonaniu DJ Vectora.

 

Tegoroczny Master Truck odbędzie sie w dniach 18-20 lipca.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!