24 nowe ciągniki Iveco we flocie DannTrans LKW

7 lipca 2014, 15:47

Plac manewrowy DannTrans LKW w Nowym Mieście Lubawskim zapełnił się 24 nowymi ciągnikami siodłowymi. Kontrakt zakładał dostarczenie przez Iveco Poland 12 ciągników Stralis Hi-Way AS440S46T FP LT typu „low deck” o mocy 460 KM oraz 12 trzyosiowych Stralisów Hi-Way AS440S50TXP o mocy 500 KM.

– „Iveco ma opinię bardzo ekonomicznego samochodu. Niskie spalanie oraz rozbudowana sieć serwisowa w całej Europie to dla mnie mocne argumenty. W dzisiejszych czasach niskie koszty transportu to podstawa działalności firmy” – mówi Serafin Karczewski, współwłaściciel firmy DannTrans LKW.

Zanim Stralisy trafiły do firmy Pan Serafin Karczewski miał okazję sprawdzić samochód w testach, Iveco potwierdziło swoje obietnice. Mając porównanie z innymi markami, które są użytkowane przez DannTrans, zużycie paliwa przez Iveco jest wzorcowe.

Codzienność w firmie transportowej polega na rozplanowaniu tras, do których przydziela się konkretne pojazdy. Iveco szybko musiały zaadoptować się do specyfiki wykonywanych przez DannTrans przewozów. Pojazdy z silnikami o mocy 460 KM na co dzień holują naczepy plandeki, naczepy chłodnicze oraz naczepy niskopodłogowe do lekkich ładunków ponadnormatywnych.

Iveco o mocy 500 KM współpracują z naczepami typu „tiefbett” i „semi”. Są to naczepy do najcięższych ładunków, w tym dużych ciągników rolniczych. Wszystkie pojazdy Iveco mają manualne skrzynie biegów. Zbiorniki paliwa w ciągnikach „low deck” mają 1170 litrów, a w 3-osiowych zainstalowano zbiorniki 500-litrowe, z uwagi na brak miejsca na większe pojemności.

DannTrans ma własną stację paliw, znacząco obniża to koszty operacyjne ale w szczególności pozwala na dokładne zmierzenia zużycia paliwa oraz AdBlue. Wszystkie nowo zakupione pojazdy są wyposażone w klimatyzacje postojowe, które znacząco przyczyniają się do poprawy komfortu wypoczynku kierowców.

W drugiej połowie roku nastąpi kolejny zakup pojazdów, będzie to również Iveco.

– „Rozmawiamy o dostawie sześciu jednostek Iveco Stralis Hi-Way AS440S50TXP, sześciu samochoidów Stralis Hi-Way AS440S46T FP LT oraz dziesięciu sztuk 3-osiowych podwozi Iveco Stralis Hi-Way AS260S46 YFP GV. Będą to ciągniki dwu- i trzyosiowe, a także zestawy z przyczepami” – mówi Serafin Karczewski

Firma DannTrans LKW to jeden z większych przewoźników w Polsce. Jej flota obecnie liczy 104 samochody i 160 naczep. Specjalnością DannTransu są przewozy ponadnormatywne, które stanowią 70 proc. wszystkich frachtów. Wśród ładunków dominują maszyny rolnicze i budowlane. DannTrans LKW świadczy usługi transportowe na rzecz jednego z największych producentów maszyn firmy CNH Industrial, w którego skład wchodzą m.in. takie marki jak: New Holland oraz Case. Świadczone przez DannTrans usługi wiążą się z dostawami maszyn do dealerów i klientów, a także pomiędzy fabrykami producenta maszyn. Obszar działania przedsiębiorstwa to cała Europa (m.in.: Anglia, Austria) oraz Polska.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!