10. zlot Master Truck 2014 – relacja

21 lipca 2014, 11:02

Jubileusze zwykle obchodzi się hucznie. Zgodnie z oczekiwaniami, 10. zlot Master Truck obfitował w atrakcje dla kierowców oraz gości. Oprócz tuningowanych ciężarówek, pojawiły się między innymi zabytkowe auta osobowe czy busy. Dużo dobrego przygotowali także wystawcy – producenci i dystrybutorzy pojazdów oraz części.

Ciężarówki w kolorach tęczy

Master Truck tradycyjnie przyciągnął tuningowane ciężarówki z całej Europy. Od lat jest to miejsce, w którym właściciele flot pojazdów mogą pokazać się i wyróżnić. Przyznawane przez organizatorów i sponsorów tytuły jeszcze bardziej "nakręcają" rywalizację. Z efektów korzystają zwiedzający, którzy każdego roku mogą obejrzeć coraz ciekawiej zaprojektowane i dopracowane ciężarówki.

W tym roku, przybyło wiele ciężarówek utrzymanych w pirackiej stylistyce. Pomysł spodobał się widowni o czym świadczy "Nagroda Publiczności", przyznana Czarnej Perłe (zdj.). Pojazd przykuł uwagę nie tylko dzięki barwnym nawiązaniom do hitu "Piraci z Karaibów" – jego asystę stanowili prawdziwi piraci. Organizatorzy wyróżnili 30 najpiękniejszych ciężarówek. Duże zainteresowanie medialne wzbudził prezentowany po raz pierwszy pojazd z wizerunkiem Madonny.

Uwagę zwiedzających starali się przyciągnąć przedstawiciele producentów samochodów. Urodziwe hostessy Renault i Volvo zapraszały gości do udziału w konkursach z nagrodami. Na stoisku MANa zorganizowano kursy tańca latynoamerykańskiego. Ci, którym doskwierał upał, odpoczywali na leżakach, szczęśliwcy mogli nawet liczyć na profesjonalny masaż. Mercedes również trafił ze swoim programem na idealną pogodę. Oprócz ekspozycji pojazdów i konkursów, zorganizowano…plażę. Odpoczynek pod palmami w okolicach Opola? Czemu nie.

Jedną z gwiazd całego zlotu była Iwona Blecharczyk, czyli popularna Trucking Girl, którą spotkaliśmy na stoisku Europart. Vlogerka zaprosiła do udziału w widowisku także Nolibaba, czyli Rafała Zazaniuka, autora bloga Polski Kierowca Ciężarówki za Granicą. Blogerzy wspólnie promowali m.in. inicjatywę tworzenia siłowni dla kierowców. Sprzęty do ćwiczeń mogą być umieszczane na parkingach, na wolnym powietrzu. Pomagają zachować sportową sylwetkę – właśnie taką, jaką może pochwalić się Trucking Girl.

Na zlocie Master Truck dystrybutorzy części do pojazdów ciężarowych zorganizowali własne miasteczka, czyli bardzo duże ekspozycje. Obecni byli trzej z pięciu największych dystrybutorów na polskim rynku. Przedstawili oni bardzo bogaty przegląd swojej oferty produktowej, a także zaprosili do udziału w konkursach.Producent naczep i przyczep KH-Kipper zapraszał na swojen stoisko profesjonalistów. Podobnie jak przedstwiciele firmy SAF-Holland. Nowym pojazdem szkoleniowo-ekspozycyjnych pochwalił się Continental. Ciekawostką było stoisko firmy OklejSie, która okleiła pojazd firmy Cebula Transport, według projektu wybranego przez internautów.

Ozdobami zlotu były jak zawsze urodziwe hostessy. Panowie (głównie ci "niezaobrączkowani") chętnie pozowali z nimi do zdjęć. Bez wątpienia, bez płci pięknej zlot nie byłby tak udany. Co ciekawe wśród zwiedzających rok rocznie pojawia się coraz więcej kobiet. To mit, że pojazdy silnikowe interesują tylko mężczyzn.  

10. jubileuszowy zlot Master Truck odbył się w dniach 18-20 lipca 2014 r. w Polskiej Nowej Wsi, niedaleko Opola.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!