Filia Inter Cars w Zielonej Górze rośnie

25 sierpnia 2014, 15:34

Trzypoziomowy magazyn, zapewniający dużą dostępność poszukiwanych towarów, przestronna powierzchnia sprzedaży i sala szkoleniowa. To największe atuty filii Inter Cars, która powstała przy obwodnicy Zielonej Góry.

Lokalizacja przy Trasie Północnej, sprawia, że do nowej filii trafią przejezdni klienci i ci, którzy od lat współpracują z Inter Cars. Nowy, reprezentacyjny budynek ma prawie 2000 m2, z czego 1000 m2 stanowi trzypoziomowy magazyn. Działa ma nim taśmociąg i system tzw. pełnego radia. Towar zbierany i rozkładany jest za pomocą skanerów, co przyspiesza obsługę klientów i minimalizuje pomyłki. Pozostałe metry zagospodarowano na powierzchnię biurową i sprzedaż. Z myślą o edukacji klientów powstała sala i warsztat szkoleniowy. Wszystkie elementy mają wpłynąć na podniesienie jakości świadczonych na co dzień usług i ułatwić obsługę kontrahentów.

Przejrzyście oznakowano ścieżkę sprzedaży: punkty obsługi klientów detalicznych, z podziałem na stanowiska dot. samochodów ciężarowych, osobowych, Motointegrator, kasy, odbiór towaru. Jest także parking, na który bez problemu dotrą nawet samochody dostawcze.

– „Od dawna nasza grupa organizuje różnego rodzaju spotkania i szkolenia, m.in. prezentację urządzeń, szkolenia przy aucie. Szkolenia są wartością dodaną dla naszych klientów, którzy bardzo chętnie korzystają z takiej formy poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Dotychczas zobligowani byliśmy do korzystania z infrastruktury poza naszym obiektem, dziś warsztat szkoleniowy daje zupełnie inne możliwości. W nowym warsztacie może jednocześnie uczyć się ok. 10 – 15  osób zgromadzonych wokół pojazdu” – mówi Sławomir Krystek, dyrektor Grupy Zielona Góra.

Korzenie działalności Inter Cars w Zielonej Górze sięgają 2003 roku. Wówczas to powstała pierwsza filia, ale szybko okazało się, że wymagania logistyczne oraz magazynowe rynku zaczynają wykraczać daleko poza jej możliwości. Dlatego też została przeniesiona na ul. Dekoracyjną. To rozwiązanie także było traktowane jako tymczasowe. Po 11 lat filia doczekała się własnego budynku, który powstał tuż przy obwodnicy miasta. Rozwój ponownie został wymuszony przez niewystarczający metraż, rosnącą liczbę klientów i zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową.

– „Poprzednia powierzchnia była dzierżawiona i z czasem okazała się być dla nas zbyt mała.  Zdecydowaliśmy się na budowę własnej siedziby, dostosowanej do naszych potrzeb i wyższych standardów” – dodaje S. Krystek.

Filia czeka na klientów od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 18:30 i  w soboty 8:00 – 14:00.

Dane kontaktowe:
ul. Trasa Północna 12 C
65-119 Zielona Góra
tel. (68) 476 50 00, 476 50 10 do 20, 476 50 50

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!