Z Europart na Mistrzostwach European Truck Racing

2 września 2014, 13:03

Europart coraz mocniej angażuje się w udział w wyścigach pojazdów ciężarowych FIA European Truck Racing Championship. Na zaproszenie dystrybutora udaliśmy się do czeskiego Mostu, gdzie odbył się kolejny wyścig trwającego sezonu.

Europart w wyścigach ETRC

FIA European Truck Racing Championship, czyli Wyścigowe Mistrzostwa Europy Samochodów Ciężarowych są dobrą okazją do testów części motoryzacyjnych w ekstremalnych warunkach. Od pewnego czasu z możliwości sprawdzenia produktów ze swojej oferty korzysta także Europart. W tym sezonie wspiera dwa zespoły: Europart Racing Team14 (pojazd Renault) oraz Reinert Racing Team (MAN).

W zmodyfikowanym na potrzeby wyścigów Renault oraz MANie montowane są części z szerokiej oferty dystrybutora, w tym produkty marki własnej, czyli Europart Premium Parts.

– ,,Europart jest jedyną firmą, która brand własny firmuje swoją nazwą – podkreślał obecny na zawodach Karol Prozner." – prezes sieci sprzedaży EUROPART Polska S.A.

Karol Prozner Europart

Mechanicy obu teamów wspieranych przez Europart mogą liczyć także na narzędzia i akcesoria, na co dzień dostępne w sieci sprzedaży. Są to m.in. środki do czyszczenia hamulców, wykrywacze nieszczelności, akumulatory, kosmetyki samochodowe, spraye multifunkcyjne, pasty i taśmy montażowe.

Wizyta na Autodromie w Moście

Grupa dziennikarzy oraz najlepszych klientów Europart (przedstawicieli firm transportowych, sklepów i warsztatów), podczas weekendowego wyścigu na czeskim torze w miejscowości Most, zobaczyła jak wyglądają wyścigi ETRC od zaplecza. Podziwiać można było pracę mechaników przygotowujących pojazdy do zawodów oraz podczas przerw pomiędzy wyścigami. Nie mniej niż zmagania kierowców na torze, ciśnienie podnosiły szybkie interwencje serwisowe w czasie trwania wyścigu.

W przerwie pomiędzy wyścigami, polski oddział firmy Europart zorganizował spotkanie zaproszonych gości z Karolem Proznerem – prezesem sieci w Polsce oraz Yury'em Shevchenko – Business Development Managerem na Wschodnią Europę. Obaj panowie podkreślili, że zaangażowanie w wyścigi ETRC ma na celu nie tylko promowanie Europartu jako największego pod względem sprzedaży dystrybutora części do pojazdów ciężarowych w Europie, ale także stałe doskonalenie oferty. Wyścigi ciężarówek to świetna okazja do przetestowania części zamiennych i komponentów. Podczas każdego startu przechodzą one test wytrzymałości i skuteczności. Motosport szybko weryfikuje, które części warte są dalszego wspierania, a które nie nadają się do intensywnej eksploatacji. Oczywiście rodzaje przeciążeń występujące w codziennej jeździe są inne od tych, z którymi pojazdy mają do czynienia na torze, jednak pozytywne przejście testu sportowego zawsze świadczy o bardzo dobrej jakości produktu.

Wyniki wyścigu

Karol Prozner Europart i Jose Rodrigues

Podczas dwóch dni zawodów w Moście, ciężarówki ustawiały się na linii startu czterokrotnie. Po zaciętych bojach w wyścigach triumfowali Norbert Kiss (MAN), Adam Lacko (Freightliner), David Vrsecky (Freightliner) i Antonio Albacete (MAN). Kierowca Europart Racing Team14 – José Rodrigues (Renault) zajmował miejsca w lub bardzo blisko pierwszej dziesiątki. Mimo braku spektakularnych wyników, solidna jazda przez cały sezon dała mu siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Weekend w Moście był bardzo dobry dla René Reinerta (MAN) z teamu również wspieranego przez Europart. Kierowca w swoim najlepszym przejeździe zajął piątą lokatę. Ponadto w każdym wyścigu zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce.

Kolejny wyścig z serii FIA European Truck Racing Championship odbędzie się w dniach 20-21 września 2014 r. w belgijskim Zolder.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

46.238.127.*, 9 października 2014, 9:21 0 0

Godne polecenia.Zapiera w piersi ta moc.....

Odpowiedz