Systemy ProViu i CPC dla autokaru Bayernu Monachium

2 października 2014, 12:23

Niemiecki zespół piłkarski Bayern Monachium rozpoczął swoje ligowe rozgrywki od podróży nowym, klubowym autobusem. Tuż przed pierwszym meczem sezonu MAN przekazał Bawarczykom luksusowy model MAN Lion`s Coach L Supreme z systemem ProViu firmy Continental Vdo.

Autokar Bayernu Monachium to pierwszy  piłkarski autobus, w którym zastosowano system kamer ProViu ASL360 firmy Continental VDO. Dzięki nim kierowca ma pełen  podgląd na sytuację wokół autokaru (obszar 360 stopni). Obraz z czterech kamery jest wyświetlany w czasie rzeczywistym na monitorze umieszczonym na desce rozdzielczej. Dzięki połączeniu przez komputer obrazu z poszczególnych kamer, kierowca widzi swój pojazd niczym z lotu ptaka. Obraz obejmuje cały obszar wokół pojazdu – łącznie z martwymi punktami. Kontrast i jasność ustalane są automatycznie. Dodatkowo kierowca może przełączać się na podgląd z konkretnych kamer, a także nimi sterować. Dodajmy, że czas nagrywania wynosi aż do 14 dni, a pojemność dysku to 500 Gb. Nagranie z podróży może posłużyć do odtworzenia przebiegu zdarzeń i jako dowód w sprawie sądowej.

– „System monitorowania pozwala lepiej dostrzec kierowcy rowerzystów czy pieszych , którzy mogą nagle pojawić się w strefie zagrożenia. To zmniejsza ryzyko wypadków" – powiedział dr Michael Ruf z firmy Continental.

W Polsce w tego typu urządzenie jak na razie są wyposażone dwa autobusy: gimbus z Gminy Mykanów oraz autokar turystyczny marki Setra, należący do firmy Dawpol. Montażu dokonała firma DRABPOL.

Innym wspólnym projektem Continental i MAN, zastosowanym w autokarze Bayernu Monachium jest system kontroli ciśnienia i temperatury w oponach – ContiPressureCheck.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!