Dalhuisen zwiększa wydajność dzięki rozwiązaniu telematycznemu Trimble

6 października 2014, 10:36

Aby zwiększyć efektywność działalności transportowej, firma Dalhuisen Transport wprowadziła system komputerów pokładowych CarCube z funkcją TrimFuel. Dalhuisen Jest pierwszą holenderską firmą, w której dokładne dane dotyczące ilości paliw są przekazywane do biura w czasie rzeczywistym za pomocą CarCube.

– „W naszym programie do planowania wyświetla się automatycznie liczba aktualnie dostarczanych litrów. To umożliwia nam zwiększenie precyzji, inteligentne planowanie i poprawę obsługi klientów” – powiedział Jochanan Vreekamp, dyrektor ds. zakupów i logistyki.

Dalhuisen chce być wiodącą firmą w sektorze paliwowym i dostarczać klientom bardzo precyzyjne informacje. W osiągnięciu tego celu ma pomóc inwestycja w komputery pokładowe CarCube firmy Trimble wraz z aplikacjami do kalkulacji wynagrodzeń FleetHours oraz planowania LogicVision.

– „Obecnie w mniejszym stopniu polegamy na wydrukach. To znaczący krok w kierunku całkowitego wyeliminowania papierowych dokumentów w naszej firmie” – powiedział Jochanan Vreekamp. Dążenie do zrównoważonego rozwoju wpisuje się w program „Wydajność i Ekologia” firmy Dalhuisen, w ramach którego firma planowała zmniejszenie emisji dwutlenku węgla co najmniej o 20 proc.

Zintegrowanie komputerów pokładowych CarCube z aplikacjami FleetHours i LogicVision umożliwiło bardzo przydatny i precyzyjny przepływ danych w czasie rzeczywistym pomiędzy pojazdami-cysternami a biurem firmy. Funkcja TrimFuel umożliwia kontakt w czasie rzeczywistym pomiędzy układem licznika pompy paliwa a systemem stosowanym w biurze firmy. Dzięki temu dyspozytorzy w Dalhuisen mogą od razu wskazać cysterny dysponujące paliwem. Te informacje pozwalają Dalhuisen podejmować decyzje, czy można zrealizować niektóre dostawy do klientów wcześniej.

Kolejną zaletą nowego systemu jest to, że kierowcy nie popełniają już błędów przy wprowadzaniu danych paliwowych. Pozwala on także uniknąć pomyłek przy rozładunku różnych rodzajów paliw lub olejów.

– „Liczniki umożliwiają identyfikację poszczególnych rodzajów dostarczanych płynów. Liczba błędów stale się zmniejsza, oszczędzamy czas i mamy bezpośredni dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do rozliczeń” – powiedział Vreekamp – „Zautomatyzowanie tych wszystkich zadań nie było łatwe. Używamy różnych pojazdów i liczników. W celu umożliwienia bezproblemowej komunikacji pomiędzy nimi firma Trimble musiała wprowadzić pewne modyfikacje do swojego systemu, które następnie pozwoliły nam znacząco ograniczyć ilość zadań administracyjnych i wyeliminować pomyłki” – dodał.

Ponieważ głównym celem firmy Dalhuisen było zwiększenie wydajności i zrównoważony rozwój, oszczędność paliwa miała dotychczas znaczenie drugorzędne. Jednak dyrektor Vreekamp zapewnia, że firma zaoszczędza na paliwie już ok. 8 proc. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań jak asystent stylu jazdy CarCube, paliwo diesel TRAXX i wiele innych, w tym szkolenia dla kierowców.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!