Continental z nagrodą Trailer Innovation 2015

9 października 2014, 16:22

Podczas Targów IAA w Hanowerze zostały ogłoszone wyniki konkursu Trailer Innovation. Continental zdobył drugie miejsce w kategorii „Ochrona środowiska” za oponę naczepową Conti Eco EcoPlus HT3.

Konkurs Trailer Innovation wyróżnia produkty i rozwiązania w sektorze naczep i zabudowy do pojazdów ciężarowych. Nagroda jest przyznawana co dwa lata przez jedenaście europejskich czasopism transportowych oraz niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego VDA. W tym roku jedna z nagród została przyznana dla opony naczepowej Conti EcoPlus HT3.

– „Linia opon Conti EcoPlus została zaprojektowana pod kątem zapewnienia najwyższej wydajności paliwowej i długiego okresu eksploatacji. W zestawie ciągnika z naczepą, około 60% oporów toczenia przypada na opony naczepy, dlatego ich optymalizacja pod tym kątem zapewnia przewoźnikowi dużą korzyść ekonomiczną. W porównaniu z poprzednim modelem opory toczenia opony Conti EcoPlus HT3 ograniczono o 26%” – podkreślił dr Marko Multhaupt, dyrektor sprzedaży i marketingu w dziale opon autobusowych i ciężarowych na Niemcy, Austrię i Szwajcarię.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!