Volvo Ocean Race rozwija żagle

10 października 2014, 11:04

W październiku rozpoczynają się 12 regaty Volvo Ocean Race. Siedem jachtów wystartuje 11 października 2014 r. z Alicante, w Hiszpanii, by w czerwcu 2015 r., po odwiedzeniu 11 portów na pięciu kontynentach, osiągnąć metę wyznaczoną w Goeteborgu, w Szwecji. Żeglarze mają do przepłynięcia trasę o długości 38 739 mil morskich, wiodącą dookoła świata.

– „Volvo Ocean Race są znakomitą formą kontaktu z opinia publiczną i dają możliwość pokazania roli, jaką Grupa Volvo odgrywa we współczesnym społeczeństwie, a także silnym czynnikiem motywującym nas do rozwijania zrównoważonych rozwiązań transportowych jutra. Regaty kreują również wymierną wartość handlową i są przejawem długofalowego zaangażowania w rozwój marki” – podkreśla Olof Persson, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Volvo.

Dla potrzeb bieżącej edycji opracowano nową specyfikację techniczną: Volvo Ocean 65, precyzyjnie określającą wszystkie szczegóły konstrukcyjne. W oparciu o nią został zbudowany każdy z siedmiu jachtów regatowych. Dzięki temu wynik rywalizacji będzie zależał przede wszystkim od umiejętności, strategii i pracy zespołowej załóg. Nowa specyfikacja Volvo Ocean 65 zawiera szereg innowacji, które czynią jacht szybszym i zdolnym sprostać ekstremalnym warunkom.

W pawilonach zlokalizowanych w wioskach regatowych w każdym porcie etapowym, widzowie i zaproszeni goście będą mogli zapoznać się z marką i produktami firmy z Grupy Volvo. Regatom będzie również towarzyszyła objazdowa wystawa poświęcona technologii i elementom bezpieczeństwa w samochodach osobowych i ciężarowych.

Grupa Volvo łączy regaty ze swoją bieżącą działalnością poprzez specjalne edycje pojazdów. Volvo Trucks zaś przygotowało inspirowane tym wydarzeniem modele Volvo FH13 i Volvo FH16.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!