Bosch rozszerza ofertę serwisu i napraw samochodów użytkowych

13 października 2014, 8:57

Bosch znacznie rozszerzył ofertę wyposażenia diagnostycznego i warsztatowego, części zamiennych oraz usług serwisowych.

Nowe urządzenie do ustawiania reflektorów HTD 815 do samochodów użytkowych

Reflektory ksenonowe i LED należą dziś do standardowego wyposażenia samochodów ciężarowych. Do kontroli i regulacji nowoczesnych systemów oświetlenia w pojazdach Bosch oferuje nowe cyfrowe urządzenie do ustawiania reflektorów HTD 815 z kamerą CMOS oraz interaktywnym ekranem dotykowym. Program jest wykonywany automatycznie, ale umożliwia także ręczne wyregulowanie reflektorów.

Rozszerzenie programu rozruszników Heavy Duty

Seria rozruszników Heavy Duty HEF/HEP 109 M i MP została rozszerzona o modele wyższej mocy oznaczone literą L. Zapewniają one rozruch silnikom o pojemności skokowej do 28 litrów, a w trybie równoległym do 48 litrów. Także w przyszłości Bosch będzie rozszerzał portfolio dla samochodów użytkowych, które obecnie obejmuje 350 typów rozruszników i alternatorów.

Nowy akumulatory Bosch spełniają wysokie wymagania segmentu samochodów użytkowych

Akumulatory Bosch typu TE zaspokajają zwiększone zapotrzebowanie na energię energetyczną wielu elektrycznych odbiorników prądu w samochodach użytkowych, zapewniają energię w czasie długich postojów oraz dobrze znoszą ekstremalne temperatury i drgania. Takie właściwości gwarantuje technologia EFB (Enhanced Flooded Battery). Płyty dodatnie akumulatorów wykonanych w tej technologii są powlekane poliestrem (Polyester Scrim). Dodatkowo stabilizuje to masę czynną płyt, dzięki czemu akumulatory TE są wysoce odporne na cykle ładowania i rozładowania, a także na wstrząsy. Opatentowana metoda wykonania kratki PowerFrame chroni przed korozją i zapewnia optymalny przepływ prądu, długą żywotność oraz stałą, wysoką moc rozruchową i wyraźnie niższy stopień samorozładowania. Akumulatory Bosch TE są bezobsługowe i szczelne.

Nowa seria reflektorów Bosch Light-Star

Reflektory świateł drogowych Light-Star są przeznaczone także do stosowania w trudnych warunkach oraz w segmencie off–road. Projektowany komputerowo odbłyśnik FF (Free Shape) kieruje silny strumień światła w przód przy minimalnym stopniu rozpraszania. Nowy reflektor jest dostępny w trzech wersjach: Light-Star Halogen, Light-Star z światłem postojowym w formie pierścienia LED z białą lub niebieską szybą oraz Light-Star Xenon.

Nowe obrotowe lampy ostrzegawcze dla samochodów użytkowych, teraz także w wersji LED

Bosch oferuje trzy nowe linie obrotowych lamp ostrzegawczych dla samochodów użytkowych: RKLE LED Compact, RKLE 200 i RE 60. Technologia LED zastosowana w lampie RKLE LED Compact gwarantuje dużą wydajność przy niskim zużyciu energii oraz minimalnym ryzyku awarii. Lampa RKLE 200, jako typowa lampa sygnalizacyjna, ma wszechstronne zastosowania, wytrzymałe materiały, z których ją wykonano, predestynuje ją do pracy ciągłej. Lampa RE 60 sprawdzi się w różnych sytuacjach dzięki łatwemu montażowi.

Wyposażenie warsztatów do serwisowania i napraw samochodów użytkowych

Bosch zoptymalizował tester do diagnostyki sterowników KTS Truck oraz jego oprogramowanie serwisowe Esitronic 2.0 Truck do wymagań warsztatów obsługujących samochody użytkowe. Szerokie pokrycie rynku gwarantują dane z ponad 90% samochodów dostawczych, ciężarowych, przyczep oraz autokarów dostępnych na rynku europejskim. Asortyment nowoczesnych urządzeń diagnostycznych uzupełniają urządzenia do diagnostyki geometrii zawieszenia, testery spalin i diagnoskopy, urządzenia do serwisu klimatyzacji, wyważarki i montażownice kół oraz stanowiska rolkowe do diagnostyki hamulców, także dla dużych samochodów ciężarowych. Szeroka oferta szkoleń serwisowych w zakresie techniki do samochodów użytkowych została jeszcze bardziej rozbudowana. Dodatkową pomoc w razie pytań lub problemów oferują eksperci infolinii technicznej Bosch.

Komponenty układów wtryskowych do silników Diesla o jakości OE prosto od producenta

Bosch projektuje i dostarcza układy wtryskowe do silników Diesla wszystkim liczącym się producentom samochodów użytkowych. Obszerny program części zamiennych zawiera wszystkie ważne komponenty do aktualnie produkowanych układów Common Rail i pompowtryskiwaczy, ale także do klasycznych układów wtryskowych.

Bosch Denoxtronic2 obniża emisję tlenków azotu nawet o 95%

Redukcja emisji tlenków azotu (NOx) w silnikach Diesla to główny wymóg normy emisyjnej Euro 5. Dla potrzeb montażu fabrycznego Bosch stworzył system oczyszczania spalin Denoxtronic. W zakresie serwisowania i napraw systemów Denoxtronic Bosch oferuje części zamienne, urządzenia diagnostyczne, oprogramowanie serwisowe wraz z instrukcjami napraw oraz szkolenia serwisowe.

Części zamienne i akcesoria Bosch

Szeroki program części zamiennych i akcesoriów dla samochodów użytkowych jest przystosowany do dużych przebiegów. Obejmuje on m.in. paski napędowe, akumulatory, sygnały dźwiękowe, filtry, lampy, czujniki i wycieraczki, a także reflektory dodatkowe i reflektory świateł drogowych.

Bosch eXchange oraz Bosch Electronic Service

Program części regenerowanych Bosch eXchange to niedroga alternatywa w razie konieczności naprawy starszych pojazdów. Części regenerowane są tańsze od nowych produktów. Do samych układów wtryskowych Diesla Bosch oferuje ponad 1000 regenerowanych fabrycznie produktów do wielu samochodów użytkowych, w tym do nowoczesnych, wysokociśnieniowych układów wtryskowych.

Koncepcje serwisowe

Od początku roku w Niemczech działa nowa koncepcja serwisowa typu Full Service o nazwie „Alltrucks“, firmowana wspólnie przez Bosch, Knorr-Bremse i ZF. Do końca tej dekady planowane jest wprowadzenie koncepcji na terenie całej Europy. Celem jest koncentracja kompetencji oraz oferowanie rozwiązań i usług w segmencie napraw samochodów użytkowych wszystkich marek. Koncepcja skierowana jest do wszystkich warsztatów obsługujących ciężkie pojazdy użytkowe wszystkich marek. Dodatkowo Bosch stworzył osobny moduł serwisowy Bosch Samochody Użytkowe, który w podobny sposób koncentruje kompetencje w dziedzinie serwisowania i napraw samochodów użytkowych. Moduł ten, jako kompletny pakiet, jest skierowany do warsztatów obsługujących ciągniki oraz lżejsze samochody użytkowe.

Ofertę uzupełnia światowa sieć warsztatów Bosch Diesel Service i Bosch Diesel Center oferująca także naprawy w warsztacie i u klienta oraz komponenty do układów Diesla.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!