Scanie Streamline Euro 6 z pakietem Ecolution dla PKS Gdańsk-Oliwa SA

20 października 2014, 14:34

PKS Gdańsk-Oliwa, zajmująca się spedycją i transportem, odebrała pierwsze 6 z 12 zamówionych dwuosiowych ciągników Scania Streamline R410 Euro 6 z ramą Extra Low. Ciągniki dołączą do dotychczasowej floty firmy liczącej kilkadziesiąt jednostek.

Nowe ciągniki zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowany system zmiany biegów Scania Opticruise, Scania Active Prediction, który za pomocą systemu GPS określa pozycję pojazdu i przewiduje topografię drogi przed pojazdem, umożliwiając tym samym znaczne oszczędności. W dodatkowym obniżeniu wydatków na paliwo pomoże system Eco-roll, który ocenia kiedy ciężarówka powinna wykorzystać siłę grawitacji aby swobodnie zjechać ze wzniesienia.

Jak podkreśla Marek Szemiako, Zastępca Prezesa Zarządu w PKS Gdańsk-Oliwa za wyborem pojazdów tej marki przemawiało zadowolenie z wcześniej zakupionych ciągników, opieka serwisowa oraz usługi dodatkowe Scania.

– „Jestem przekonany, że poprzez ten wybór możemy podnosić niezawodność naszego taboru co jest bardzo istotne z punktu widzenia naszych klientów dla których priorytetami są jakość i terminowość. Dzięki specjalistycznemu doradztwu ze strony opiekuna handlowego firmy Scania mogliśmy wybierać z wachlarza usług najlepiej dopasowanych do potrzeb naszych klientów.” – wyjaśnia Marek Szemiako.

Pakiet Ecolution zawiera pojazdy zoptymalizowane pod względem emisji CO2 i co za tym idzie o najniższym zużyciu paliwa, szkolenia dla kierowców, usługę monitorowania kierowców oraz dedykowaną obsługę techniczną. Jego głównym celem jest obniżenie kosztów paliwa oraz zwiększenie rentowności biznesu.

– „Postrzegamy pakiet Ecolution, którym objęte są nasze pojazdy jako bardzo ciekawe rozwiązanie. Rozwiązanie wymagające od nas zaangażowania i zrozumienia. Ecolution pozwala nam jeszcze intensywniej pracować nad obniżeniem kosztów paliwa i doskonalenia umiejętności naszych kierowców. Transport dla wymagających który realizujemy wymaga też od nas troski o środowisko naturalne i bezpieczeństwo” – mówi Andrzej Czoska, Dyrektor Działu Technicznego PKS Gdańsk – Oliwa.

Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA posiada prawie 50-letnie doświadczenie w branży transportowej. Specjalizuje się w przewozach towarów na trasach krajowych i międzynarodowych. W swojej ofercie posiada również usługi transportu drobnicowego oraz spedycji morskiej i lotniczej. Poza Centralą w Gdańsku posiada 13 oddziałów zlokalizowanych w całej Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!