Nowy pomysł na ekologię w biznesie

24 października 2014, 15:59

DKV Euro Service dotuje przedsięwzięcia, które ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery. We współpracy z międzynarodową organizacją „myclimate”, firma promuje pojęcie „neutralności CO₂”.

Na podstawie obliczeń za 2013 rok firma DKV wykazała emisję 3448 ton CO₂. Według uśrednionej stawki za tonę odpowiada to kwocie ponad 20 tysięcy euro. Sumę tę DKV zainwestowało więc w certyfikowane projekty, mające na celu ochronę środowiska. Pochodzą one z rekomendacji organizacji "myclimate", wyspecjalizowanej w ewaluacji inicjatyw środowiskowych i promującej ideę „bądź neutralny CO₂” na świecie.

Kalkulacja emisji CO₂ przez "myclimate"  obejmuje wszystkie procesy biznesowe firmy. Od ogrzewania, klimatyzacji, zakupu energii, zużycia papieru i wydruków, przez urządzenia elektroniczne (w tym karty paliwowe i urządzenia pokładowe DKV Box), catering i korespondencję, po dojazdy pracowników, komunikację, produkcję odpadów i zużycie wody. Na tej bazie wyliczany jest budżet, który DKV Euro Service wydatkuje w formie rekompensaty za emisję CO₂.

Suma przeznaczana jest na ochronę klimatu poprzez dotowanie takich projektów, jak turbiny wiatrowe w Turcji,  stosowanie zewnętrznych kuchenek na biomasę w Indiach oraz kuchenek napędzanych energią słoneczną na Madagaskarze. Wsparcie DKV obejmuje wyłącznie projekty z kategorii Gold Standard  (złoty standard), co oznacza, że w największym stopniu przyczyniają się one do zmniejszania emisji dwutlenku węgla do środowiska na świecie.

– „Wyliczanie zużytego CO₂ i jego rekompensata dla środowiska to dla nas priorytet w zrównoważonym rozwoju firmy. Na tej bazie będziemy dążyć do dalszego, stopniowego zmniejszania emisji dwutlenku węgla w naszej codziennej działalności." – powiedział Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!