Dachser testuje hybrydowe Fuso Cantery

27 października 2014, 15:15

Operator logistyczny Dachser rozpoczął eksploatację najnowszych, ważących 7,5 tony Fuso Canterów 7C15 Eco Hybrid z normą Euro 6.

Obecnie Dachser wykorzystuje hybrydowe Fuso Cantery w Monachium i Hamburgu. Pojazdy emitują najmniejszą możliwą ilość spalin oraz mają nośność podwozia przekraczającą 5 ton, co stawia je pod tym względem na najwyższym miejscu w swoim segmencie.

Jak powszechnie wiadomo, auta z silnikiem hybrydowym najlepiej sprawdzają się w warunkach miejskich, kiedy samochód często zatrzymuje się i rusza. Jednak, aby korzyści z wykorzystania napędu hybrydowego były maksymalne, kierowcy muszą mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego przed rozpoczęciem eksploatacji nowych aut przedstawiciele Dachser zostali przeszkoleni u producenta.

Dachser i jego podwykonawcy mają nadzieję, że wykorzystanie Fuso Cantera z napędem hybrydowym spowoduje zmniejszenie emisji CO2 oraz oszczędności paliwa. Doświadczenia i dane zebrane podczas eksploatacji pojazdów będą poddane ocenie i dokładnej analizie, z których będzie mogła skorzystać cała organizacja.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!