Wielton z tytułem Innowatora Wprost

30 października 2014, 15:05

Wielton otrzymał nagrodę Innowator Wprost 2014 przyznawaną najbardziej innowacyjnym i najlepiej rozwijającym się przedsiębiorstwom. W imieniu firmy statuetkę odebrał Mariusz Golec – wiceprezes zarządu Wielton S.A.

Spośród 500 firm, do nagrody nominowano 39. Statuetki Innowatorów otrzymało 16 z nich – najlepszych w poszczególnych sektorach gospodarki. W kategorii przemysł nagrody wręczył Jarosław Pachowski, przewodniczący rady nadzorczej AWR "Wprost". Otrzymały je Avon Operations Polska i Wielton. Wiceprezes Mariusz Golec dziękował za nagrodę w imieniu Zarządu i Rady Nadzorczej Wielton S.A.

– „Mamy 17 lat i jesteśmy tak naprawdę nieletni i znaleźliśmy się w tak znamienitym gronie. Działamy w branży automotiv, budujemy naczepy i nie byłoby nas tutaj gdyby nie młody, dynamiczny zespół, któremu dedykuję tę nagrodę." – powiedział M.Golec odbierając statuetkę Innowatora.

Nominację do Innowatorów Wielton otrzymał m.in. za naczepę typu huckepack. Jak podkreślano w uzasadnieniu, najważniejszym kierunkiem działalności Wielton jest stały rozwój, a przede wszystkim dbanie o najwyższą jakość produktów, poprzez inwestycje w  specjalistów, jak również nowoczesne technologie produkcji. Od 10 lat Wielton sukcesywnie realizuje plan automatyzacji i robotyzacji produkcji. Zastosowanie znajdują tutaj roboty spawalnicze, lakiernicze, w pełni zautomatyzowany magazyn blach z którego w cyklu automatycznym materiał trafia na linię cięcia laserowego. Takie ułożenie procesu gwarantuje wysoką i powtarzalną jakość oferowanych produktów.  Produktów, które w swojej klasie są jednymi z najlżejszych na rynku nie tracą jednocześnie walorów wytrzymałościowych. Za przykład ma służyć rodzina super lekkich wywrotek „Super Light”, naczepa kurtynowa czy nagrodzona naczepa przeznaczona do transportu drogowo – szynowego „Huckepack”. Charakteryzuje się specjalnymi rozwiązaniami pozwalającymi załadować ją na wagon kolejowy. Wielton jak do tej pory jest jedynym producentem takich naczep w Polsce i jednym z niewielu w Europie.

Wielton już teraz planuje zainwestowanie 20 milionów złotych w budowę nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego.


Oprócz Wieltonu, Innowatorami zostali także:

  • W kategorii energetyka: EcoSol i Dalkia
  • W kategorii usługi: InfoNet Projekt i IntegerPl
  • W kategorii farmacja: LekAM i NovasconPharmaceuticals
  • W kategorii Finanse: Smart,  Bank Zachodni WBK
  • W kategorii IT i Telekomunikacja: ZUS. ACTION
  • W kategorii Budownictwo: Tacit Development Polska, Drutex
  • W kategorii Nauka: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarsko – Dentystyczny, Zakłady Farmaceutycne Polpharma
  • W kategorii "Dobre Geny Innowacji":  United Oilfield Services, GSL Legal i SLG Thomas.


Honorową Nagrodę Mecenasa Innowacji otrzymał prof. Andrzej Wojtowicz, chirurg stomatolog, implantolog, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!