Rusza budowa serwisu Scania w Bolesławcu

, 3 listopada 2014, 15:47

Rozpoczyna się budowa nowego serwisu Scania w Bolesławcu. Ma on być uruchomiony na przełomie czerwca i lipca 2015 r. Nowa placówka będzie funkcjonowała w strukturach oddziału Scania Wrocław. Jest trzecim, należącym do niego serwisem, po Pietrzykowicach i Opolu. Znajduje się przy autostradzie A4, w pobliżu planowanego węzła z drogą ekspresową S3.

– „Za Bolesławcem przemawiała bliskość rozwidlających się dróg tranzytowych, biegnących ze wschodu na zachód i z północy na południe. W okolicy mamy również bardzo dużo klientów, którzy skorzystają na dogodnym położeniu nowego serwisu” – wyjaśnia Paweł Ścieszko, dyrektor oddziału Scania Wrocław.

Serwis będzie oferował komplet usług: sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych, serwis autobusów, obsługę naczep i przyczep w pełnym zakresie oraz obsługę tachografów. Na jego terenie znajdzie się także okręgowa stacja kontroli pojazdów.

– „Serwis będzie wyposażony w pięć stanowisk przejazdowych, każde o długości 30 metrów. Będziemy obsługiwać głównie pojazdy marki Scania, ale nie tylko” – mówi Marek Sudoł, przyszły kierownik serwisu w Bolesławcu, obecnie  zatrudniony w serwisie Scania w Opolu. Do czasu jego uruchomienia będzie nadzorował przebieg budowy. – „Zatrudniając około 30 osób, będziemy mogli obsłużyć 20-30 pojazdów dziennie” – dodaje.

Akt erekcyjny został umieszczony w metalowej kapsule wraz z bieżącymi wydaniami największych dzienników i garścią obecnie używanych monet. Pod aktem złożyli podpisy: prezes Scania Polska SA Kjell Örtengren, dyrektor sprzedaży Tomasz Cwalina, dyrektor sieci serwisowej Krzysztof Rosół oraz dyrektor oddziału Wrocław Paweł Ścieszko.

Świadkami uroczystości byli przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni klienci. Sporządzenie aktu erekcyjnego było okazją do zaprezentowania najnowszego silnika Scania o mocy 450 KM, używającego wyłączenie SCR oraz przedstawienia najnowszych rozwiązań i usług, w tym programu Ecolution by Scania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!