Trimble skorzysta z satelitarnej łączności Iridium

, 6 listopada 2014, 16:31

Firma Iridium Communications Inc. zawarła z Trimble umowę, dzięki której w oferowanych przez Trimble rozwiązaniach transportowo-logistycznych będzie wykorzystywana komunikacja satelitarna.

Zgodnie z umową firma Iridium będzie oferować usługi łączności satelitarnej M2M (Machine-to-Machine), które znajdą zastosowanie w produktach firmy Trimble dostępnych w Europie oraz innych regionach świata. Iridium współpracuje z Trimble od wielu lat, świadcząc usługi łączności dla należących do Trimble firm PeopleNet i Geotrac – usługodawców z sektora zarządzania transportem i flotą.

Sieć łączności satelitarnej Iridium obejmuje swym zasięgiem ponad 80% powierzchni Ziemi, czego nie są w stanie zapewnić tradycyjne sieci naziemne.

– „Ekspansja usług łączności M2M opartych na komunikacji satelitarnej przy współpracy z wiodącą firmą, jaką jest Trimble, świadczy o wartości ekonomicznej i możliwościach oferowanych przez sieć Iridium zarówno klientom, jak i użytkownikom końcowym. Dzięki globalnemu zasięgowi i wysokiej wydajności nasza sieć jest idealna dla oferowanych przez firmę Trimble rozwiązań w zakresie zarządzania transportem. Cieszymy się, że będzie ona odgrywać ważną rolę w realizacji globalnej wizji firmy Trimble, której celem jest zwiększenie wydajności firm w każdym zakątku świata. To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać Trimble we wdrażaniu jej globalnej strategii rozwoju” – powiedział David Wigglesworth, wiceprezes i dyrektor generalny na Amerykę Północną i Południową oraz ds. usług M2M na świat w firmie Iridium.

Iridium świadczy usługi komunikacyjne M2M o decydującym znaczeniu dla sukcesu globalnych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz dostawców rozwiązań na rynku wtórnym w zakresie monitorowania floty i pojazdów, sprzętu ciężkiego, kontenerów i aktywów mobilnych w branży transportowej, energetycznej, petrochemicznej i gazowej, morskiej oraz w lotnictwie. Liczba komercyjnych subskrybentów firmy Iridium wzrosła od 2008 r. o 36 proc. w ujęciu rocznym skumulowanym. Rynek łączności satelitarnej M2M jest obecnie źródłem ponad jednej piątej przychodów firmy uzyskiwanych ze świadczenia usług komercyjnych.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!