Inauguracja „Akademii Logistyki” DHL Global Forwarding

, 20 listopada 2014, 9:04

W Warszawie odbyła się pierwsza konferencja „Akademii Logistyki” DHL Global Forwarding. Inauguracyjna edycja cyklu została poświęcona zagadnieniom związanym z odprawami celnymi. Odbyła się w formie wykładów eksperckich połączonych z warsztatami.

Konferencję, która odbyła się 5 listopada, otworzyło wystąpienie przedstawiciela Departamentu Polityki Celnej w Ministerstwie Finansów, dotyczące zmian w służbie oraz przepisach celnych w 2015 roku. Do tematów poruszonych przez prelegentów z Izby Celnej w Warszawie należały zaś: Ochrona praw własności intelektualnej i Bezpieczeństwo produktów.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty prowadzone przez ekspertów DHL Global Forwarding. Pod okiem specjalistów, w małych grupach uczestnicy opracowywali takie tematy, jak: Wewnętrzny System Kontroli i bezpieczeństwo celne, odroczony VAT a odprawy fiskalne, wartość celna towaru, VAT w logistyce, procedura uproszczona i odprawa scentralizowana.

– „Spełnianie wymogów procesu odpraw celnych, przy dynamicznie zmieniających się regulacjach w handlu międzynarodowym, staje się jeszcze większym wyzwaniem, zarówno dla klienta, jak i pośredniczącego w tym procesie spedytora. Dlatego wspólnie z takimi instytucjami jak Ministerstwo Finansów oraz Izba Celna, pragniemy szerzyć wiedzę i dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu szeroko rozumianej tematyki celnej” – powiedział Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding. – „Wystąpienia ekspertów cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego do tematyki odpraw celnych planujemy wrócić już w przyszłym roku. Natomiast frekwencja podczas inauguracyjnego spotkania, utwierdza nas w przekonaniu o wadze i potrzebie organizacji tego typu cyklicznego wydarzenia.” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!