Finał konkursu „Kto da radę… mniej?”

, 4 grudnia 2014, 16:09

6 kierowców, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu „Kto da radę… mniej?” podczas eliminacji w pięciu polskich miastach zmierzyło się pod koniec listopada na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim. Najlepszy z nich otrzymał statuetkę, dyplom i komputer oraz kontrakt serwisowy dla zatrudniającej go firmy.

Zmagania kierowców odbywały się na trasie ustalonej przez trenera DAF EcoDrive. Uczestnicy wykonywali jeden, 45-minutowy przejazdy wyznaczoną trasą w obecności sędziego. Wszyscy finaliści odbywali jazdy tym samym zestawem DAF – ciągnik siodłowy wraz z załadowaną naczepą do DMC zestawu 40 ton. Podczas przejazdu brane pod uwagę były wyniki takie jak średnia prędkość przejazdu, trasa przejazdu oraz średnie zużycia paliwa.

Zwycięzca konkursu był jednym z tych, którzy przeszli szkolenia w DAF EcoDrive oraz pobił wynik trenera DAF EcoDrive w eliminacjach uzyskując wynik 25,6 l/100 km, poprawiając wynik trenera o 0,5 litra.

Najlepszym kierowcą okazał się pan Adam Słaby z firmy MIK Trans z Goleniowa, który wykazał najniższe zużycie paliwa 26,1 l/100km. Drugie miejsce zajął pan Jerzy Krysiak, również z firmy MIK Trans. Trzecim najlepszym kierowcą został pan Damian Chwaszcz z firmy Trans-Reno z Chmielnika koło Rzeszowa.

Zwycięzca, oprócz statuetki i dyplomu, otrzymał komputer Apple MacBook Pro 15”, a zatrudniająca go firma kontrakt serwisowy DAF Multisupport w wersji Full Care na 5 lat i 600 tyś km przebiegu.

Konkurs „Kto da radę … mniej” propaguje ideę ekonomicznej jazdy i daje szansę profesjonalnym kierowcom na sprawdzenie się w zakresie efektywności jazdy samochodem ciężarowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!