Wojskowe żurawie

15 stycznia 2015, 11:21

Wrocławska firma HEWEA sp. z o.o. wspólnie z firmą Altech Alina Skibicka przygotowała w ramach przetargu samochód MAN TGS 26.360 6×6 dla Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce.

Pojazd będzie używany do przeładunku pocisków, rakiet i innego uzbrojenia, a także do transportu kontenerów sprzętowych. Dostarczony w listopadzie br. samochód MAN TGS 26.360 6×6 z zabudową skrzyniową firmy Altech wyposażony został w żuraw przeładunkowy marki FASSI F315A.2.22 z dwoma ramionami wysuwanymi hydraulicznie o udźwigu maksymalnym 9000 kg i momencie udźwigu 30,5 tm. Model ten ma system radiowego sterowania. Umożliwia to bardzo precyzyjne odwzorowanie ruchu dźwigni za pomocą pilota, a ponadto dostosowanie prędkości ruchu żurawia do podnoszonego ładunku. Takie możliwości sterowania pozwalają na wybór najbardziej dogodnego miejsca operowania żurawiem i na bardzo precyzyjne jego sterowanie z zachowaniem wymaganego bezpieczeństwa pracy.

Żuraw F315A.2.22 posiada system zarządzający udźwigiem w zależności od szerokości rozstawu belek podporowych. Na maksymalnym wysięgu wynoszącym 8,15 m jego udźwig wynosi 3735 kg. Odpowiedni stosunek parametrów udźwigu do masy własnej żurawia pozwolił zachować jego wymaganą ładowność. Ponieważ pojazd będzie użytkowany również w warunkach terenowych, zamontowano dodatkową belkę podporową na tylnym zwisie. Zabudowę oraz montaż żurawia i dodatkowych nóg podporowych wykonała firma Altech Alina Skibicka ze Skępe.

Firma HEWEA sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem żurawi przeładunkowych marki FASSI, największego producenta żurawi hydraulicznych we Włoszech i jednego z trzech największych na świecie. Spółka HEWEA działa na polskim rynku motoryzacyjnym nieprzerwanie od 1988 r. i przygotowuje pojazdy użytkowe dla służb komunalnych, energetycznych, leśnych i wojskowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!