530 kolejnych pojazdów Renault Trucks dla firmy transportowej

21 stycznia 2015, 10:05

Renault Trucks przekazało kluczyki do pierwszych 100 spośród 530 pojazdów ciężarowych zamówionych przez Norbert Dentressangle – czołową europejską firmę transportową i logistyczną.

Po przeprowadzeniu testów w rzeczywistych warunkach eksploatacji przewoźnik zdecydował się na wybór tych pojazdów. Duże znaczenie miał także fakt, że zostały one wyprodukowane we Francji i są napędzane silnikami DTI spełniającymi normę emisji spalin Euro 6. Zamówione modele to Renault Trucks D i Renault Trucks T – Międzynarodowy Samochód Ciężarowy Roku 2015.

Norbert Dentressangle, czołowy europejski dostawca usług transportowych i logistycznych, posiadający największą całkowicie własną flotę transportową w Europie, po raz kolejny dał dowód swojego zaufania do Renault Trucks, zamawiając 530 pojazdów z nowej gamy dla kilku swoich europejskich filii. W większości są to modele T, które będą wykorzystywane do realizacji przewozów regionalnych, krajowych i międzynarodowych. W zamówieniu znalazło się również 100 pojazdów dystrybucyjnych serii D.

Swojego wyboru firma Norbert Dentressangle dokonała w oparciu o wyniki kilkumiesięcznego testu pojazdów w rzeczywistych warunkach eksploatacji, a także biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy te, jako jedyne posiadały certyfikat „Guaranteed Made in France” („wyprodukowane we Francji”, a nie tylko świadectwo pochodzenia firmy z Francji).
Podczas ceremonii przekazania pojazdów, zorganizowanej w siedzibie głównej Renault Trucks w Saint-Priest, dyrektor generalny Norbert Dentressangle, tak uzasadnił swój wybór:

– „Dostawa nowych pojazdów Renault Trucks spełniających normę emisji spalin Euro 6 jest dla mnie okazją do przypomnienia wszystkim, że Norbert Dentressangle nieustannie inwestuje w działalność transportową. Wybór typu pojazdu ciężarowego jest dla nas kluczowy, ponieważ od tego zależy nasza zdolność zapewniania jakości naszym klientom, komfortu i bezpieczeństwa naszym kierowcom, a także poszanowania środowiska naturalnego z pomocą oszczędnych i proekologicznych silników. Ponadto, jesteśmy dumni, że będziemy mogli w wspierać w całej Europie promocję produktów opatrzonych etykietą „Guaranteed Made in France” – i produkowanych w naszym macierzystym regionie Francji."

W reakcji na te słowa Bruno Blin, prezes Renault Trucks, podkreślił:

– „Cieszę się, że Norbert Dentressangle, francuska firma działająca na runku międzynarodowym, docenia jakość Renault Trucks T – Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2015 – i wspiera francuski przemysł. Rzeczywiście, nasze pojazdy ciężarowe są produkowane we Francji, w Blainville-sur-Orne, Bourg-en-Bresse i Lyonie."

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!