Inter Cars zachęca do udziału w Sachs Race Cup

28 stycznia 2015, 14:51

Już po raz trzeci klienci Inter Cars SA mogą wziąć udział w Sachs Race Cup. W maju i czerwcu tego roku odbędzie się cykl spotkań z przedstawicielami warsztatów, połączony ze szkoleniami oraz atrakcjami sportowymi.

Dla klientów Inter Cars przygotowano aż 300 zaproszeń na Sachs Race Cup 2015 – 200 dla rynku osobowego i 100 dla rynku ciężarowego. Podział nie jest przypadkowy, ponieważ organizatorzy przygotowali zarówno szkolenia jak i atrakcje dostosowane do obydwu rynków. Zaproszenie na takie spotkanie można wygrać kupując produkty koncernu ZF, tj. Sachs, Lemfoerder i ZF Parts w okresie 2 stycznia – 10 maja 2015.Laureaci konkursu wezmą udział w jednym z trzech spotkań:

  • Kamień Śląski – 28.05.2015 (czwartek)
  • Tor Jastrząb k. Radomia – 10.06.2015 (środa)
  • Tor Poznań – 18.06.2014 (piątek)

W ramach całodniowego spotkania uczestnicy skorzystają ze szkoleń oraz instruktaży dotyczących sportowej jazdy. Z tej okazji ZF buduje nowe auta wyścigowe oraz opracowuje specjalne tematy szkoleń.

Na uczestników czekają następujące atrakcje:

Praktyczne wskazówki warsztatowe

Klienci z rynku osobowego w tym roku będą się szkolić na temat systemu CDC, czyli amortyzatorów z bezstopniową regulacją tłumienia. W trakcie szkolenia przedstawiony będzie proces zmieniających się drgań. Część teoretyczna obejmie budowę i działanie systemu, a następnie zostanie uzupełniona częścią praktyczną na samochodzie.

Na klientów z rynku ciężarowego czekają szkolenia z nowoczesnych systemów amortyzacji drgań w pojazdach komercyjnych. Uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu budowy i działania amortyzatorów CDC, PDC, CALM, ich montażu i diagnozy systemów tłumiących CDC, PDC, CALM.

Eksperckie szkolenie techniczne

W przypadku rynku osobowego tym razem szkolenie obejmie wymianę oleju w skrzyniach automatycznych i zostanie rozszerzone o budowę układu mechatroniki oraz jego demontaż na poszczególne elementy. Analiza błędów oraz czyszczenie, wymiana i montaż poszczególnych komponentów.

Temat szkolenia ciężarowego to: Nowoczesne układy sprzęgieł w pojazdach komercyjnych. Szkolenie poruszy aspekty budowy, zasad działania i montażu sprzęgła z samoregulacją X-Tend oraz sprzęgła dwutarczowego. Podczas części praktycznej uczestnicy zajmą się regulacją sprzęgła dwutarczowego oraz sprawdzaniem i korekcją bicia bocznego tarcz sprzęgłowych. Mechanicy dowiedzą się również jakie problemy najczęściej występujące po wymianie sprzęgieł.

Fun Station: Niezapomniana zabawa gwarantowana

W specjalnie przygotowanym pojeździe uczestnicy odbędą serię testów sprawnościowych. Samochód będzie posiadał dwa przody. Wykonanie zadania zapewnić może jedynie dobra współpraca kierowców. Kolejne zadanie to umiejętne wychodzenie z poślizgu samochodami z zainstalowanymi trolejami oraz próba stewarda.

Treningi i kwalifikacje pod okiem instruktorów

Uczestnicy zasiądą w specjalnie przygotowanych samochodach marki BMW E46 w specyfikacji wyścigowej. Podczas kwalifikacji każdy z gości otrzyma możliwość przejechania kilku okrążeń na torze pod bacznym okiem instruktora. Po około 10 minutach jazdy zmierzony zostanie finałowy czas okrążenia.

Finały dnia: SACHS Race Cup

 Po zakończeniu kwalifikacji przyjdzie czas na wyścigi finałowe. 50 najlepszych uczestników danego dnia będzie walczyć o pierwsze miejsce na podium oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Regulamin akcji jest dostępny na stronie organizatora.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!