Cała Europa z jedną kartą paliwową

20 lutego 2015, 16:26

Transport międzynarodowy stawa przed firmą wiele wyzwań. Jednym z nich jest mnogość systemów opłat drogowych oraz rozliczeń podatkowych w różnych krajach Europy. Rozbieżności między nimi mogą powodować trudności administracyjne w firmie, a także wydłużać czas przewozu towarów. Z odsieczą przychodzą karty paliwowe, które upraszczają zwrot akcyzy z zakupionego oleju napędowego czy podatku VAT z transakcji zagranicznych.

Podczas międzynarodowych podróży, kierowcy przekraczają granice wielu państw, w których napotykają bariery wynikające z różnic regulacyjnych i systemowych. W obliczu tego problemu coraz więcej firm poszukuje ujednoliconych i kompleksowych rozwiązań, które ułatwią zarządzanie biznesem transportowym. Z odpowiedzią na to zapotrzebowanie przychodzą operatorzy kart paliwowych, ułatwiających pracę przedsiębiorstw realizujących kursy w całej Europie.

Bezgotówkowe opłaty i prosta administracja

Powierzanie kierowcom dużej gotówki w różnych walutach niesie ze sobą ryzyko kradzieży. Żaden właściciel floty nie chce narażać swoich pracowników na niebezpieczeństwo.Za pomocą kart kierowcy mogą zapłacić również za przejazdy przez mosty, tunele oraz dokonywać rezerwacji połączeń promowych.

Regulowanie płatności kartą paliwową to także duże udogodnienie dla menedżerów zarządzających administracją we flotach, ponieważ informacje o transakcjach wysyłane są na fakturach zbiorczych. Ponadto klienci mogą wybrać elektroniczną formę otrzymywania faktur, co umożliwia szybszy wgląd do zafakturowanych transakcji i znacznie ułatwia sposób ich rozliczania.

Flota pod kontrolą

W celu optymalizacji biznesu transportowego menedżerowie flot szukają intuicyjnych w obsłudze rozwiązań, które uproszczą zarządzanie kartami oraz umożliwią szybką reakcję w nagłych sytuacjach. Często wybieranym rozwiązaniem są aplikacje, które pozwalają na szybkie zamawianie nowych kart oraz wymianę skradzionych. Co więcej, jednym kliknięciem menedżer może określić rodzaj produktów i usług, za które kierowcy będą mogli zapłacić kartą.

Dla właścicieli flot transportowych, realizujących kursy na terenie całej Europy, bardzo istotnym elementem prowadzenia działalności są czynności prawno-podatkowe, a w szczególności zwrot podatku VAT z zakupionego oleju napędowego, a także innych opłat uiszczanych za granicą. Proces ten jednak jest długotrwały, ponieważ oczekiwanie na zwrot podatku z niektórych państw  może trwać aż 6 miesięcy i dłużej.

Posiadacze kart paliwowych nie mają takiego problemu, ponieważ to operatorzy kart paliwowych przejmują wszystkie procesy administracyjne. Z każdego kraju klienci otrzymują oddzielną fakturę, co usprawnia zarządzanie kosztami. Ponadto, korzystanie z usług partnera przyspiesza odzyskiwanie podatku, gdyż operator po sprawdzeniu wysokości zwrotu wykonuje przedpłatę na konto klienta, co pozwala na poprawę płynności finansowej w firmie transportowej.

W przypadku euroShell, oprócz podatku VAT, firmy mogą starać się o zwrot części akcyzy z zakupionego oleju napędowego w Belgii, Francji, Węgrzech, Włoszech, Słowenii i Hiszpanii.

Awaria samochodu poza granicami kraju nastręcza wielu kłopotów, ponieważ unieruchamia pojazd na kilka godzin i powoduje opóźnienie dostaw. Rozwiązaniem problemu często okazuje się znalezienie właściwego numeru telefonu, pod którym czeka pomoc drogowa. W przypadku karty euroShell, klienci mają do dyspozycji sieć partnerów w wielu krajach Europy i w przypadku awarii samochodu kierowcy mogą korzystać z ich pomocy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!