AUTOMONITORING ECO DRIVING

23 lutego 2015, 10:02

Eco Driving to raport służący bezpośredniej weryfikacji stylu jazdy kierowcy.

Prawidłowe wygenerowanie raportu jest możliwe, jeżeli w pojeździe zamontowano urządzenie pozycjonujące oraz została podłączona opcja odczytywania parametrów eksploatacyjnych (łączne zużycie paliwa, stan licznika, obroty silnika oraz dodatkowe parametry w zależności od marki i modelu pojazdu) z magistrali CAN.

W celu uzyskania optymalnego poziomu porównania stylu jazdy kierowców zaleca się przy tworzeniu raportu zastosowanie filtra grupowania znajdującego się pod drzewem pojazdów. Samochody zostaną posortowane i ułożone w tabelach zgodnie z wybranymi w filtrze kryteriami sortowania/grupowania. Operacja grupowania może odbywać się dla jednej lub kilku grup jednocześnie. System weryfikuje ponadto typ trasy po jakiej poruszał się pojazd. W zależności od zidentyfikowanego typu trasy (jazda miejska i/ lub trasa) oceniane są poszczególne szczegółowe parametry pojazdu i stylu jazdy kierowcy w trakcie danej trasy.

Raport Eco Driving zawiera:

  • tabelę ogólną zawierającą podstawowe parametry pojazdu oraz łączną ocenę (Eco-Ranking),
  • tabelę zawierającą oceny najistotniejszych elementów wchodzących w skład oceny ogólnej.


Uzupełnienie tabel ocen stanowią wykresy przedstawiające szczegółowe wartości parametrów eksploatacyjnych, dzięki którym można dokonać precyzyjnej analizy stylu jazdy kierowcy w okresie generowania raportu.

 

Więcej informacji na stronie: www.cma.com.pl/ecodriving

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!