TACHO PRO – zdalny odczyt z tachografów cyfrowych

27 lutego 2015, 14:41

Nowa funkcjonalność w systemie AUTOMONITORING o nazwie TACHO PRO, pozwala na zdalny odczyt pamięci masowej tachografu cyfrowego i kart kierowców umieszczonych w slotach.

Główne zalety TACHO PRO:

  • pracownicy biurowi nie muszą opuszczać biura w celu pobrania i archiwizowania danych,
  • kierowcy nie muszą wracać do bazy, odczyt może być przeprowadzony bezpośrednio z pojazdu w dowolnym miejscu,
  • lepszy wgląd w działania kierowców
  • zwiększenie efektywności i opłacalności przedsiębiorstwa m.in. przez ograniczenie kilometraży pojazdów, zredukowanie liczby kar i mandatów, oszczędność czasu pracowników.

 

Pobieranie danych z tachografu za pomocą TACHOPRO

W przypadku zbliżającego się terminu odczytu danych z tachografu lub karty kierowcy pracownik biurowy poprzez aplikację Automonitoring 2 uruchamia zdalny proces pobierania danych. W tym czasie karta przedsiębiorstwa cały czas znajduje się w biurze – poprzez czytnik SmartCard jest podłączona do komputera z uruchomioną aplikacją Automonitoring 2.

Dane poprzez GPRS zostaną przesyłane na serwer CMA, z którego możliwe jest ich pobranie na komputer przedsiębiorcy. Wszystkie dane zapisywane są w formacie DDD i zabezpieczone są określonymi certyfikatami potwierdzającymi ich integralność.

W przypadku odczytu danych z karty kierowcy (znajdującej się w slocie tachografu) na karcie zapisywany jest stempel czasowy ostatniego odczytu.

 

Więcej informacji na stronie: www.cma.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

cccc, 16 lutego 2016, 21:13 0 0

Tachograf plus system gps to do ciężarowych tylko autoguard - po przerobieniu kilku innych opcji na cąłej flocie założyłem autoguarda, bo najlepiej się z niego korzysta.

Odpowiedz