Otwarcie nowego oddziału Europart – relacja

9 marca 2015, 13:44

W Gręzowie koło Siedlec mieści się najnowsza placówka dystrybutora części do pojazdów ciężarowych – Europart. Otwarcie oddziału stało się okazją do przedstawienia informacji na temat rozwoju firmy Europart w Polsce.

Strategiczny punkt na mapie sieci dystrybucji

Gręzów to już 27 lokalizacja firmy Europart w Polsce, z czego większość stanowią oddziały należące do dystrybutora, a ok. 25% to oddziały agencyjne. Punkt otwarty pod Siedlcami ma szczególne znaczenie strategiczne. Zapełni bowiem jedną z luk na mapie, zapewniając pokrycie zapotrzebowania na części Europart w obszarze Mińsk Maz-Terespol oraz w kierunku Lublin-Siemiatycze.

Magazyn oddziału ma powierzchnię ok. 300 m2. Już teraz "od ręki" dostępnych jest w nim ok. 2 500 referencji. Każdej nocy stany magazynowe są uzupełniane dzięki transportom z głównego magazynu firmy w Wieluniu. Przestronna sala sprzedaży wraz z ekspozycją produktów oferowanych przez Europart ma zapewniać klientom komfort zakupów. Filia zatrudnia obecnie sześciu pracowników pod kierownictwem doświadczonego w branży sprzedażowej, Sławomira Wrony. Oprócz sprzedaży na miejscu, oddział zapewnia klientom także dowóz zakupionych części. Na razie raz dziennie. Niewykluczone jednak, że ta usługa będzie wkrótce rozwijana.

Trzy działy – jedna misja

Gościem specjalnym otwarcia oddziału w Gręzowie był Pierre Fleck  – Dyrektor Generalny firmy Europart. Obecni byli także: Yury Schevchenko – odpowiedzialny za region Europy Wschodniej oraz najważniejsi przedstawiciele spółki Europart Polska z jej prezesem – Karolem Proznerem.

Pierre Fleck - CEO Europart

Pierre Fleck mówił o konsekwentnym rozwoju firmy w Europie. Dużą uwagę poświęcił marce własnej dystrybutora – Europart Premium Parts. Dyrektor zwrócił uwagę, że jako jedyny dystrybutor, Europart firmuję swój brand własną nazwą, będąc pewnym jego jakości. Jednocześnie wyroby Europart Premium Parts są jego zdaniem rozsądną propozycją, wypełniającą rynkową lukę na produkty o dobrej jakości w niskiej cenie. Ich atutem jest też optymalna dostępność i szeroka oferta (ponad 6 000 produktów. W najbliższym czasie ofertę dystrybutora uzupełnią nowe pompy wody oraz regulatory luzów szczęk hamulcowych. Pierre Fleck wspomniał także o wyścigach Truck Race, wspieranych przez Europart, w których produkty marki własnej są testowane.

Europart będzie koncentrował się na trzech obszarach działalności: części do pojazdów ciężarowych, naczep i autobusów. Obecnie firma jest największym dystrybutorem części do pojazdów ciężarowych oraz naczep w Europie. Zajmuje także 3 miejsce na kontynencie w dystrybucji części do autobusów. Firma posiada ponad 200 oddziałów w 27 krajach, zatrudniając ok. 1 800 pracowników. 

Plan: ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej

Ekipa Europart Polska

Karol Prozner, prezes Europart Polska wspomniał o coraz silniejszej pozycji dystrybutora w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce w ubiegłym roku otworzono trzy nowe oddziały – w Bydgoszczy, Lesznie i Kaliszu. Oddział w Gręzowie jest pierwszym, ale nie jedynym odziałem, który rozpocznie funkcjonowanie w 2015 r.

– „Naszym celem jest znalezienie się w pierwszej trójce dystrybutorów  w Polsce. Chcielibyśmy to osiągnąć w ciągu trzech lat. Trzecia pozycja w Polsce umożliwi nam osiągnięcie miejsca pierwszego w Europie Wschodniej." – mówił Karol Prozner.

Oprócz stałego wzrostu sieci dystrybucyjnej oraz rozbudowy oferty, priorytetem jest także usprawnienie działania głównego magazynu w Wieluniu. Jako centrum logistyczne dla Europy Wschodniej musi być on jeszcze bardziej wydajny.

 

Oficjalne otwarcie oddziału w Gręzowie odbyło się 4 kwietnia 2015 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

195.128.229.*, 10 marca 2015, 8:19 0 0

Brawo Sławek

Odpowiedz