Optidriver Xtrem – zautomatyzowana skrzynia biegów Renault Trucks

23 marca 2015, 14:51

Obecnie Pojazdy Renault Trucks K są teraz dostępne także ze zautomatyzowaną mechaniczną skrzynią biegów Optidriver Xtrem.

Dzięki zaimplementowanej specjalnej strategii sterowania zmianą biegów i zdolności do przenoszenia dużych momentów obrotowych, pozwalających w każdych warunkach poruszać zestawy drogowe o masie całkowitej do 120 ton, Optidriver Xtrem jest szczególnie zalecana do zastosowań w transporcie górniczym, ponadnormatywnym i ciężkim transporcie budowlanym.

Ustanawiając nowe standardy pod względem wytrzymałości, prześwitu i siły napędowej, Renault Trucks K szczególnie dobrze spełnia potrzeby klientów użytkujących pojazdy w wymagających warunkach. W celu dalszego zwiększenia skuteczności w trudnych zastosowaniach, takich jak transport ciężkich ładunków w kopalniach i kamieniołomach, obecnie Renault Trucks oferuje pojazdy z gamy K także w wersji ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver Xtrem.

Skrzynia biegów jest wyposażona w wałek wejściowy z sześciorowkowym wielowypustem, zamiast czterorowkowego, a także powiększone koła zębate, poddane specjalnemu procesowi obróbki cieplnej. Umożliwia tworzenie zestawów drogowych o masie całkowitej do 120 t, zaś jej oprogramowanie sterujące w sposób ciągły dostosowuje strategię zmiany biegów do obciążenia pojazdu, w oparciu o dane przekazywane przez odpowiednie czujniki. Dzięki temu wybór przełożeń jest optymalny w każdych warunkach. Tym samym Renault Trucks zapewnia klientom wykonującym trudne zadania transportowe możliwość korzystania z zalet zautomatyzowanej skrzyni biegów, takich jak większy komfort jazdy i niższe zużycia paliwa. Ponadto, Optidriver Xtrem poprawia właściwości jezdne i zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!