Pierwszy w Polsce terminal cross-dockingowy z certyfikatem ekologicznym

2 kwietnia 2015, 14:13

Należący do DB Schenker Logistics obiekt w Złotorii uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good. Jest to pierwszy w Polsce terminal cross-dockingowy z takim zaświadczeniem. Proces certyfikacji prowadziła firma doradcza Colliers International.

Terminal jest położony w Złotorii pod Białymstokiem, a jego powierzchnia to 2000 mkw.  W budynku zastosowano szereg różnorodnych rozwiązań ekologicznych. Terminalwyposażony jest m.in.  w kolektory słoneczne i lampy LED-owe, które pozwalają ograniczyć emisję CO2 o ponad 30 ton rocznie. Inne wdrożone rozwiązania pozwalają na zmniejszenie zużycia wody i odzysk ciepła. Dodatkowo, w celu ochrony akustycznej terenu, wokół terminalu utworzono trzypiętrowy układ zieleni w pasie o szerokości 3 metrów – składający się z zieleni niskiej, krzewów i drzew.

Firma zadbała o pracowników oddziału w Białymstoku. Zorganizowała warsztaty ergonomiczne, które pomogły dostosować meble biurowe do ich indywidualnych preferencji i cech. Ponadto, obiekt wyposażono w stojaki na rowery oraz zaplecze dla rowerzystów, czyli szafki na odzież oraz prysznice.

– „W trakcie certyfikacji terminalu wprowadziliśmy ekologiczne procedury, które promowały wykorzystywanie przy jego powstawaniu materiałów regionalnych, sprowadzanych z najbliższej okolicy. Zoptymalizowaliśmy także przepływy wody w kranach i prysznicach." – komentuje Andrzej Gutowski z Działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers International.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!