Finał Mobil Delvac Strong Traker

13 kwietnia 2015, 15:42

Szóstą edycję turnieju Mobil Delvac Strong Traker wygrał Marcin Dudek. Popularne zawody w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek były tym razem otwarte dla wszystkich miłośników motoryzacji.

Obecność nowych i bardzo doświadczonych zawodników nie pokrzyżowała planów Marcina Dudka. Aktualny Wicemistrz Polski w armwrestlingu pokonał przeciwników i umocnił się na pozycji najbardziej utytułowanego zawodnika w sześcioletniej historii turniejów Mobil Delvac. Dudek otrzymał także tytuł Strong Trakera, dla najlepszego zawodnika turnieju z uprawnieniami do kierowania pojazdami ciężarowymi.

Eliminacje polegały na dwóch próbach siłowych. Pierwsza z nich – Skrzydła Anioła – to wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów (41 kg). Najlepszy wynik 88 powtórzeń uzyskał Krzysztof Kłys. W drugiej konkurencji – Stalowym Bicepsie – zawodnicy uginali przedramiona sztangą łamaną o wadze 90 funtów podchwytem. Tutaj najlepszym był Waldemar Neryng z wynikiem 63 pkt. W obu próbach punkty były równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund. Towarzysząca turniejowi liczba 90 nie była przypadkowa, ponieważ w tym roku przypada 90. rocznica wprowadzenia na rynek olejów Mobil Delvac do silników pojazdów ciężarowych.

Walki finałowe były bardzo wyrównane. Trwały nawet po kilka minut, a zawodnicy kilkukrotnie zmuszali sędziego do związywania nadgarstków taśmą. O wygranej często decydowała nie siła prezentowana przez zawodnika podczas eliminacji, a technika i szybkość kierowców.

– „Konkurencja w Poznaniu była bardzo mocna – ciekawi ludzie i dużo nowych zawodników. To jeden z najlepszych turniejów na jakich byłem. Największym zaskoczeniem była dla mnie wygrana Waldemara Nerynga (3. miejsce) z bardzo dobrymi zawodnikami startującymi w imprezach rangi krajowej i międzynarodowej” – powiedział Marcin Dudek, zwycięzca turnieju w Poznaniu a jednocześnie Wicemistrz Polski w armwrestlingu, który będzie reprezentować nasz kraj jesienią podczas Mistrzostw Świata w Malezji.

Informacje o kolejnych turniejach z cyklu Mobil Delvac Strong Traker już wkrótce na stronie internetowej www.mobil.pl.

Wyniki turnieju Mobil Delvac Strong Traker 2015

1. Marcin Dudek
2. Grzegorz Lasota
3. Waldemar Neryng
4. Mirosław Hertmanowski
5. Wiesław Rzanny
6. Krzysztof Kłys
7. Marek Neryng
8. Daniel Słomka
9. Piotr Święcki
10. Hubert Dudziak
11. Paweł Lasota
12. Mariusz Zbylut

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!