EUROPART i WABCOWURTH – specjaliści w diagnostyce wielomarkowej

20 kwietnia 2015, 8:53

Wymień swoje stare urządzenie diagnostyczne na nowoczesny system W:EASY razem z EUROPART. Oferta dostępna tylko w EUROPART. Szczegóły w oddziałach w całej Polsce.

Sprawne pojazdy na drodze i nowoczesne warsztaty z rzeszą zadowolonych klientów. Właściwym partnerem do realizacji takich celów jest WABCOWÜRTH. Posiada know-how w zakresie usług, diagnostyki i technologii przyszłości, które spełniają wymagania codziennej praktyki warsztatowej.

Uniwersalny system diagnostyczny W.EASY ma wiele unikalnych cech i zalet. To jedyne urządzenie na rynku ze zintegrowaną oryginalną diagnostyką WABCO SD. Pracę ułatwia bezprzewodowa komunikacja Bluetooth i/lub WLAN. Zintegrowana funkcja Flightrecorder pozwala na rejestrację danych w rzeczywistych warunkach bez użycia komputera i udziału operatora. Przy przeprowadzaniu kompleksowych napraw pomaga system informacji technicznej. Uniwersalna diagnostyka pojazdów ma rekomendację WABCO do zastosowania w autoryzowanym punkcie serwisowym Mercedes-Benz. Można również instalować i korzystać z wielu wersji oprogramowania na tym samym stanowisku. Użytkownik ma dostęp do zarządzania zleceniami i kontroli kosztów oraz czasów napraw, co znacząco poprawia organizację pracy warsztatu. Modułowa budowa pozwala na zminimalizowanie całkowitego kosztu zakupu i utrzymania systemu diagnostycznego.

Innowacyjne i modułowe rozwiązanie WABCOWÜRTH sprawia, że serwis samochodów użytkowych staje się prostszy, bardziej przejrzysty i skuteczny. W ten sposób każde rozwiązanie WABCOWÜRTH jest dostosowane do złożoności i szybkiego tempa rozwoju w technologii pojazdów użytkowych. Użytkownicy mają dostęp do regularnych aktualizacji, aby system diagnostyczny był cały czas odpowiedni.

W.EASY integruje w jednym urządzeniu pełną diagnostykę uniwersalną z oryginalną diagnostyką systemową WABCO, która jest oferowana w opcji. Przejrzysta struktura menu, intuicyjna obsługa (wyszukiwarka tekstowa podobna do internetowej), a także zintegrowane funkcje pomocy umożliwiają diagnostykę przy pomocy kilku kliknięć. W.EASY to jedyny system diagnostyczny, który zapewnia prawdziwą wielozadaniowość dla wygodny i jeszcze lepszej wydajności. Jednoczesne wyświetlanie różnych funkcji i elementów informacji w maksymalnie czterech oknach sprawia, że diagnostyka staje się bardziej przejrzysta, oszczędzając cenny czas. Obszerne dane techniczne i informacje o czasach pracy pomagają pracownikom warsztatów w szybkim usunięciu usterek. Zintegrowana technologia multipleksowania zmniejsza liczbę potrzebnych przewodów i adapterów: cały sprzęt dostarczany jest tylko w jednej zwartej i solidnej walizce. Zintegrowany Bluetooth lub WLAN umożliwiają mobilną pracę bez konieczności stosowania połączenia kablowego. Regularne aktualizacje sprawiają, że system zawsze zawiera najnowsze dane.

Modułowe pakiety oprogramowania

Rozwiązania diagnostyczne W.EASY są oparte na modułach, poczynając od najbardziej podstawowej konfiguracji, a skończywszy na kompletnym rozwiązaniu dla wszystkich pojazdów użytkowych. Pakiety mogą być dostosowane do specyficznych wymagań warsztatu. W ten sposób każdy klient wyposażony jest w indywidualną diagnostykę W.EASY dostosowaną do specyficznych potrzeb. Pakiety oprogramowania można łączyć w sposób modułowy.

Pakiety dla diagnostyki uniwersalnej zawierają oprogramowanie uniwersalne do samochodów ciężarowych, naczep, przyczep, samochodów dostawczych i autobusów wszystkich głównych producentów. W tym zakresie można korzystać z pełnej licencji dla wszystkich typów, jak również indywidualnych części oddzielnie lub w dowolnej kombinacji. Dostępne pakiety oprogramowania: Ciężarówka, Naczepa i Przyczepa, Samochód dostawczy, Autobus i kompletny pakiet oprogramowania. Najważniejsze funkcje diagnostyczne to m.in.: automatyczne skanowanie systemu, odczyt i kasowanie kodów usterek, wybór, czytanie i porównanie rzeczywistych wartości, uruchomienia i testy oraz kalibracje i kodowanie.

Oferowane są również oryginalne systemy diagnostyczne WABCO do samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów jako opcja. Tutaj możliwa jest również aktywacja kompletnych lub indywidualnych pakietów: Ciężarówka, Naczepa i Przyczepa, Autobus oraz kompletny pakiet oprogramowania.

Dane techniczne, takie jak specyficzne wartości testowe, parametry konserwacji i harmonogramy oraz listy części i schematy dla różnych podzespołów i interaktywne schematy połączeniowe pomagają w rozwiązywaniu problemów i dostarczają szczegółów na temat podłączonych komponentów. Dane techniczne są dostępne dla samochodów ciężarowych, przyczep i naczep, samochodów dostawczych i autobusów. Można zamówić następujące licencje danych technicznych: pojazdy ciężarowe i przyczepy, lekkie samochody użytkowe i autobusy.

Kompleksowy, ale jednocześnie przejrzysty system kalkulacji kosztów i czasu pracy powstał w oparciu o rozległą bazę danych zintegrowaną w jednym module. Pomaga to wyeliminować podwójne obliczenia, które zdarzają się w głównych zadaniach, czyli dodatkowe obciążenie klienta. Ponadto, można również użyć modułu jednostki pracy, przygotować preliminarz kosztów, zamówień, faktur i zamówień z dostawcami. Baza danych klientów może być używana do zarządzania klientami i ich pojazdami oraz do zachowania pliku elektronicznego z historią dla każdego pojazdu. W ten sposób można zawsze zachować właściwą perspektywę. Warsztatom z kilkoma stacjami roboczymi oferowane są indywidualne rozwiązania zgodne z wymaganiami.

Specjalnie dla autobusów powstało innowacyjne, uniwersalne i łatwe w użyciu rozwiązanie diagnostyczne. Tylko W.EASY integruje w jednym urządzeniu oryginalną diagnozę systemową WABCO. WABCO jest jednym z wiodących dostawców systemu związanego z bezpieczeństwem autobusów. Stanowi to realne korzyści dla klientów, ponieważ warunki bezpieczeństwa nie podlegają negocjacji. Tylko oryginalna diagnoza systemu WABCO pozwala zdiagnozować je całkowicie. Wybór wizualny pojazdu, lokalizacje i typy gniazd diagnostycznych ułatwiają korzystanie z menu, skracając czas potrzebny dla diagnozy. Oprogramowanie obsługuje szeroki zakres autobusów, dostarczanych m.in. przez: Evobus, MAN, Scania, Solaris, Volvo i wiele innych. System diagnostyczny dla autobusów można kupić zarówno jako samodzielny pakiet, jak i w połączeniu z każdym innym pakietem. Oferowany jest również elektroniczny systemem WABCO „e-learning”.

Sprzęt

W ofercie znajduje się komputer klasy PC Panasonic CF-53 Toughbook, który zapewnia optymalną wydajność w każdych warunkach. Do dyspozycji jest procesor Intel® Core i5, Windows® 7 Professional, 14” kolorowy wyświetlacz LCD HD z aktywną matrycą (TFT), wytrzymała obudowa odlewana ze stopu magnezu, ochrona przeciwwstrząsowa, łatwo wymienialny HDD, wbudowany napęd DVD MULTI,USB 3.0 SuperSpeed i port szeregowy. Baterie działają do 11 godzin. Komputer waży 2,65 kg i wytrzymuje upadek z wysokości 76 cm. Udzielana jest na niego 3-letnia gwarancja, w tym 6-miesięczna na baterię (opcjonalnie / przedłużona gwarancja oraz dodatkowa na przypadkowe uszkodzenia). Oferowana jest również opcjonalna stacja dokującą (numer pozycji WW05 200 110) oraz zasilacz samochodowy (numer pozycji WW01 000 400).

Oczywiście można również korzystać z własnego komputera PC. Należy wówczas zastosować się do specjalnych wymagań sprzętowych. Trzeba pamiętać, że w takim przypadku jednak nie jest możliwe zapewnienie pełnego wsparcia technicznego. Urządzenia wejściowe z WABCOWÜRTH zostały specjalnie zaprojektowane odpowiednio do programu diagnostycznego W.EASY. Komputer Panasonic CF 53 jest dostarczany z zainstalowanym oprogramowaniem. Urządzenia diagnostyczne mogą być więc użyte natychmiast.

Zawsze dołączony jest wyjściowy pakiet, który stanowi podstawę każdego rozwiązania diagnostycznego W.EASY. Dodając wymagane oprogramowanie i odpowiedni sprzęt, buduje się indywidualne rozwiązanie, dostosowane do konkretnych potrzeb.

Diagnostyka W.EASY w pakiecie podstawowym może zawierać: walizkę na sprzęt, interfejs W.EASY + Box z rejestratorem zapisu, kabel USB (VCI – laptop), kabel OBD 16pin J1962, dostęp do hotline oraz jednodniowe wprowadzenie i szkolenie personelu. Oprogramowanie i adaptery zgodne są z wymaganiami.

Naczepy, przyczepy, ciągniki

W.EASY Trailer Power to mobilny, inteligentny zestaw testujący oświetlenie i sygnały sterujące w naczepie, przyczepie i w ciągniku. Urządzenie może być wykorzystywane na wielu obszarach.

Jednym z zastosowań jest test oświetlenia przyczepy (12 V i 24 V). Podczas oględzin można wygodnie sterować poszczególnymi funkcjami testu oświetlenia za pomocą pilota zdalnego sterowania. Wadliwe urządzenia oświetleniowe są rozpoznawane przez inteligentny system wykrywania wad i wyświetlane za pomocą wskaźnika LED oraz sygnalizowane odpowiednim kodem błędu na wyświetlaczu.

Poszczególne moduły oświetleniowe w ciągniku można kolejno przetestować, by sprawdzić, czy pracują prawidłowo poprzez testowanie sygnałów sterujących oświetlenia w gnieździe pojazdu (24 V).

Kontrola pinów w gnieździe przyczepy odbywa się za pomocą funkcji „Kontrola PIN”, która umożliwia swobodne sterowanie przypisanym połączeniem PIN albo sterowanie napięciem 24 V lub 0 V (masa), np. przy aktywacji osi unoszonej.

Użytkownik może korzystać z przyrządów pomiarowych w celu określenia wady oświetlenia i połączeń kablowych: woltomierz – wyświetla napięcie, a amperomierz – bieżące obciążenie prądem. Zgłoszenia następują za pośrednictwem kodów usterek.

Urządzenie zapewnia zasilanie przy stałym napięciu, co umożliwia stabilną diagnozę elektroniki przyczepy (12 i 24 V). Ponadto stan błędu w urządzeniu sterowania hamulcem wyświetlany jest za pomocą wbudowanych lampek kontrolnych ABS.

W.EASY Trailer Power można łatwo przenosić. Dzięki niewysokiej wadze sprawdzi się w pojazdach naprawczych i serwisach mobilnych. Wbudowany akumulator pozwala na ciągłą pracę nawet do 8 godzin, w zależności od warunków. Zintegrowany wyświetlacz LCD umożliwia proste przedstawienie informacji (np. stan naładowania akumulatora, kody błędów itp.). Można również przeprowadzać testy oświetlenia LED.

W.EASY+ Box NOWA GENERACJA

W.EASY + jest niezawodnym partnerem w diagnostyce pojazdów użytkowych. Zintegrowana funkcja komunikacji poprzez WLAN, rejestrator do mobilnego nagrywania danych i wiele inne funkcji sprawiają, że W.EASY + BOX to doskonałe narzędzie warsztatowe. W.EASY + czyni diagnostykę szybszą i bardziej niezawodną.

Komunikacja WLAN: W.EASY + to pierwszy uniwersalny system diagnostyczny, w którym zastosowano nowoczesne rozwiązanie WLAN. Oznacza to, że W.EASY + Box może być bezpośrednio zintegrowany z istniejącą infrastrukturą WLAN. Kilka procedur diagnostycznych może zostać przeprowadzonych jednocześnie za pomocą tylko jednego komputera. Oszczędza to warsztatom ogromną ilość czasu i codziennych kosztów.

Wystarczająco wytrzymały do zastosowania w warsztacie: solidna aluminiowa obudowa i gumowane osłony boczne zapewniają optymalną ochronę W.EASY + Box, chroniąc w ten sposób anteny Bluetooth i WLAN przed uderzeniami.

Wielokolorowe diody LED dla zobrazowania aktualnego przepływu informacji i dodatkowe wskaźniki akustyczne dla zapewnienia jeszcze płynniejszej pracy.

Zintegrowany rejestrator danych Flightrecorder pozwala na zapis danych diagnostycznych podczas jazdy bez konieczności wykorzystania komputera i operatora. Zarejestrowane dane można następnie analizować na PC i zobrazować graficznie w wielu układach dla wygodniejszej analizy.

Szybszy proces aktualizacji oprogramowania. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii aktualizacja oprogramowania trwa krócej niż 5 minut.

Monitorowanie napięcia akumulatora pojazdu. Po podłączeniu do pojazdu, W.EASY + Box określa napięcie akumulatora i automatycznie dostosowuje się do rodzaju zasilania pojazdu: 12 lub 24 V. Jeżeli napięcie jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, W.EASY + Box informuje użytkownika za pośrednictwem zarówno diody LED, jak i sygnału dźwiękowego.

Złącze 16-pinowe OBD z diodą LED. To pomaga znaleźć  gniazdo połączeniowe na pojeździe, nawet w słabo oświetlonych miejscach i w każdych warunkach.

W.EASY Trailer power

W.EASY Trailer Power, mobilny i inteligentny zestaw testujący dla oświetlenia i sygnałów sterujących w naczepie, przyczepie i w ciągniku.

  • Obsługa obciążeń do maks. 192 W
  • Wbudowane urządzenia pomiarowe: woltomierz i amperomierz
  • Wyświetlacz LCD do prezentacji satusu i wyników
  • Funkacja kontroli PIN z możliwością sterowania napięciem 24 V i O V / masą np. do kontroli osi unoszonej
  • Obsługa testów oświetlenia na bazie LED
  • Test oświetlenia jest dostępny również dla przyczep zasilanych napięciem 12 V
  • Testowanie sygnałów sterujących w ciągniku i oświetleniu naczepy
  • Inteligentny system rozpoznania podłączonego przewodu
  • Funkcja zasilacza elektroniki przyczepy dla zapewnienia stabilnej diagnostyki

 

EUROPART zaprasza do oddziałów w całej Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!