Ponad 5100 pojazdów E-b-trans na oponach Continental

30 kwietnia 2015, 16:30

Przedsiębiorstwo przewozowe E-b-trans, specjalizujące się w transporcie towarów niebezpiecznych, rozpoczęło współpracę z firmą Continental, która będzie odpowiadała za zarządzanie ogumieniem floty E-b-trans oraz kompleksową obsługę serwisową opon w ramach programu Conti360°.

W ramach kontraktu, Continental wyposaży flotę E-b-trans w opony z linii Conti EcoPlus 2. i 3. generacji. Przedsiębiorstwo będzie korzystać także z opon bieżnikowanych ContiRe. W sumie, w ramach współpracy firma Continental wyposaży w opony ponad 5100 pojazdów użytkowych.

E-b-trans dołączy do ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Conti360° i, w przypadku uszkodzenia opony na trasie, będzie miało dostęp do szybkiej i prostej, całodobowej obsługi serwisowej w 37 krajach. Ujednoliceniu procesów zarządzania w skali międzynarodowej będzie sprzyjać korzystanie z platformy administracyjnej CESAR, która w sposób przejrzysty umożliwia przegląd statusu wszystkich opon we flocie. Poza tym, umowa obejmie również dokonywanie regularnych przeglądów ogumienia floty.

– „Jako firma transportowa prowadząca działalność w całej Europie napotykamy wiele wyzwań.  Firma Continental rozumie te wyzwania i od początku wykazuje się wysokim poziomem zaangażowania. Liczymy na owocną współpracę” – powiedział Blaise Durand, dyrektor generalny E-b-trans France.

Obecna w 14 krajach europejskich grupa E-b-trans, w skład której wchodzą takie spółki, jak Klacska GmbH i Mineraloel Frachten GmbH, jest jedną z największych w Europie sieci logistycznych i transportowych specjalizujących się w przewozie towarów niebezpiecznych.

Flota E-b-trans to park 2700 samochodów ciężarowych i 2400 naczep przewożących ładunki dla branży petrochemicznej i gazowniczej. Przy rocznej wielkości przewozów przekraczającej 50 milionów metrów sześciennych produktów ropopochodnych, gazów i środków chemicznych, firma E-b-trans należy do największych w Europie przewoźników specjalistycznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!