TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

30 czerwca 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego  odcinka w sobotę 05.07. o godz. 14.00, powtórki przez cały tydzień: sob. o godz. 20:15, niedz. o godz. 17:30 i 0:45, pon. o godz. 14:00, wt. o godz. 10:00, śr. o godz.13:30 i 23.00, czw. o godz. 15:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Iveco Trakker betoniarka – już od deski kreślarskiej pojazd tworzony był do ciężkiej roboty, zatem powinien bez problemu sprostać oczekiwaniom użytkowników. Auto w konfiguracji podwozia 8X4 napędzane jest silnikiem z rodziny Cursor, cenionej za wysokie parametry użytkowe i niewielki apetyt na paliwo. Dobra jakość materiałów, z jakich zbudowano betonomieszarkę pozwala przypuszczać, że zabudowa także nie sprawi kłopotów. Toteż pojazd jako całość powinien dobrze sprawdzić się w transporcie ładunku stawiającego niecodzienne wymagania.

MAN szkolenie handlowców – na wyłączonym z eksploatacji lotnisku w Krakowie przez kilka dni królowały MAN’y TGX i pracownicy działów sprzedaży tego producenta ciężarówek. Zorganizowano tutaj szkolenie handlowców MAN’a z krajów Europy Wschodniej. Ustawiony na lotnisku tor jazd próbnych dawał dobrą okazję do sprawdzenia działania elektronicznych systemów kontrolujących trakcję, w jakie wyposażono TGX’y. Handlowcom dano także możliwość porównania MAN’ów z autami konkurencji.

Wielton otwarcie lakierni – w Wieltonie podjęto kilka lat temu decyzję o budowie nowoczesnej lakierni. Niedawno dokonano uroczystego otwarcia tego obiektu. Koszt tej najnowocześniejszej w Polsce lakierni sięgnął 17,5 mln złotych. Nową linie lakierniczą obsługuje 6 robotów, a ich działania koordynowane są komputerowo. Lakiernia spełnia bardziej od unijnych rygorystyczne polskie wymogi ochrony środowiska. Według przyjętych założeń za dwa lata linia lakiernicza osiągnie pełnię swoich możliwości. Wtedy bramy wieluńskiego zakładu opuści 12 tysięcy pojazdów.

Targi „Autotec” – Międzynarodowe Targi Pojazdów Użytkowych AUTOTEC w Brnie mają już 12-to letnią tradycję. Organizowane są co dwa lata i gromadzą znaczących w tej branży producentów pojazdów i części, akcesoriów i techniki serwisowej. W tym roku jedno z największych stoisk miał koncern Iveco. Na wspólnej dla marek tego koncernu ekspozycji natrafiliśmy na pojazd koncepcyjny: Fiat Truckster, będący przykładem możliwości fiatowskiego „centro stile”. Obok można było podziwiać nowego Actrosa, pojazdy dostawcze Renault i naczepy różnych producentów.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: czy odcinek A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem zasługuje na miano Autostrady?; trwają protesty polskich transportowców; eksportowa zabudowa ciężkiego pojazdu pomocy drogowej na Mercedesie; Opel Vivaro; „Majówka z DAF’em” w firmie Wanicki. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!